Kā bērnu nodarbināt brauciena laikā

Kā bērnu nodarbināt brauciena laikā

25. Jan 2019, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Izbraukums kopā ar visu ģimeni ir lielisks veids, kā paplašināt bērnu redzeslogu. Tā ir norobežošanās no ikdienas rutīnas un, protams, tā ir arī ļoti laba, kopīga atpūta.

Viss ir lieliski, līdz saproti, ka jābrauc vairākas stundas, un bērni tik ilgi mierā nosēdēt nevar.

Labi, ja braucienu var ieplānot laikā, kad bērni guļ diendusu, bet ko darīt, ja brauciens paredzēts tad, kad bērniem nav paredzēta diendusa?

Uzkodas

Pirmais, par ko vajadzētu parūpēties, tās ir uzkodas. Uzkodas vienmēr var būt noderīgas. Noderēt var žāvētie augļi, sausiņi, augļi un svaigi dārzeņi.

Mūsdienu tehnoloģijas

Protams, ar laika ierobežojumu un lietošanas pārtraukumiem, noderēt var arī neliela izmēra portatīvais dators vai planšetdators. Tur var būt gan attīstošas spēles, gan dziesmiņas, gan kāda interesanta multfilma.

Rotaļlietas

Ja braucat ar automašīnu, vislabāk līdzi ņemt neizjaucamas rotaļlietas, lai nebūtu tā, ka brauciena laikā tās saplīst un sadalās, un kādam no pieaugušajiem nākas meklēt rotaļlietas detaļas.

Var uzadīt vai iegādāties pirkstiņlellītes, ar kuru palīdzību var sarunāties ar bērniem vai izspēlēt pat veselas izrādes.

Pārsteidziet bērnus un iegādājieties viņiem kaut ko jaunu, neaizmirstot arī līdzi iedot kādu no mīļākajām rotaļlietām.

Grāmatas

Var līdzi paņemt spilgtas, neliela izmēra krāsojamās grāmatas vai kādus žurnāliņus.

Bērnu radošie komplekti

Nu te noderēt var krītiņi, zīmuļi, nelieli zīmēšanas albūmi. Kolosāla lieta ir bērnu magnētiskās tāfelītes. Paķeriet līdzi arī kādus vēršanai paredzētus piederumus, kas pie viena attīstīs arī bērnu pirkstiņus.

Dzejolīši

Vecāki var sagatavoties līdzi paņemot arī kādus dzejolīšus un spēles, ko var spēlēt, izmantojot vien vārdus.

Atcerieties par pieturām!

Ja braucat ar mašīnu, pieturas obligāti ir nepieciešamas, lai bērni nenogurtu no sēdēšanas autokrēsliņos un paliktņos, galu galā, nav ieteicams tajos atrasties ilgāk par 40 minūtēm. Pieturā izlēkājieties, izskrienieties, papūtiet ziepju burbuļus, uzkodiet svaigā gaisā.

Nav vērts pēc iespējas ātrāk nokļūt galā, labāk braucienu padarīt pēc iespējas ērtāku, lai tas sagādātu visiem jums prieku, un pats brauciens būtu īsts piedzīvojums.

Pastāstiet, kā jūs bērnus nodarbināt, dodoties ceļā?

Māmiņu Klubs