Kā apvienot vecāku guļamistabu un bērnistabu?

Kā apvienot vecāku guļamistabu un bērnistabu?

14. Jul 2018, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mazuļa guļasvieta - tā ir telpa, kur dzīves pirmajos mēnešos viņš pavadīs lielāko daļu laika. Šajā periodā mazulim ir nepieciešama nepārtraukta mammas un tēta uzmanība, tāpēc daudzi jaunie vecāki pieņem lēmumu ierīkot bērnu stūrīti savā guļamistabā. Kā organizēt kopējo telpu, lai vecākiem un bērniem būtu komfortabli, bet istabas interjers būtu funkcionāls, estētisks un priecētu acis?   

20170703164915-72931.jpg

Drošības noteikumi

Pirms izšķirties par krāsu risinājumu, apgaismojumu un mēbelēm, jānosaka bērnu zona istabā, kas atbildīs drošības noteikumiem un sanitārajām normām.

Uz sienas, pie kuras stāvēs gultiņa, nedrīkst būt elektrības rozetes un slēdži.

Vēlams atbrīvot istabu no lieliem paklājiem, grāmatām, mīkstajām mantiņām, smagiem aizkariem un dekoratīviem spilveniem, jo šie priekšmeti uzkrāj putekļus, kas mazulim var izprovocēt alerģisku reakciju.

Bērnu gultiņu nav ieteicams novietot tieši pie radiatora, lai nepieļautu bērna pārkaršanu.

Virs bērna gultiņas nedrīkst kārt bildes smagos rāmjos, plauktus un sienas gaismekļus.

Bērnu mēbelēm ir jābūt izturīgām, bez asiem stūriem, izgatavotām no ekoloģiskiem un hipoalerģiskiem materiāliem.

Istabu vēlams aprīkot tā, lai mēbeles un visas to virsmas būtu pieejamas regulārai mitrajai uzkopšanai.

Telpas zonēšana 

Kā vizuāli sadalīt istabu divās daļās – bērnu un vecāku guļamistabā? Pastāv vairāki paņēmieni telpas zonēšanai.

Ja istabas izmērs atļauj (vairāk kā 12 m2), var zonēt, izmantojot ģipškartona starpsienas vai arkas, mobilos aizslietņus, korpusa mēbeļu elementus vai aizkarus.

20170703164936-45806.jpg 

Cits variants bērnu telpas izdalīšanai – krāsu zonēšana. Piemēram, sienas var nokrāsot dažādās krāsās, uzlīmēt fototapetes vai kombinēt pēc krāsas dažādas tapetes, bet ar vienādu faktūru. 

20170703164950-27350.jpg

Ja vecāki plāno pēc gada vai diviem pārvietot bērnu uz atsevišķu istabu, nav jēga kardināli pārtaisīt guļamistabu. Šajā gadījumā bērnu stūrīti var noformēt ar tematisku aksesuāru palīdzību. Šim mērķim lieliski būs piemērotas aplikācijas, kolāžas, māksliniecisks sienu gleznojums. Istabas bērnu daļā piekārt ģimenes fotogrāfijas, plakātus ar multfilmu varoņiem, uz kumodes vai palodzes novietot mīkstus kubiņus ar bērna vārdu vai izmantot citus spilgtus akcentus, kas piesaistīs mazuļa uzmanību un priecēs vecākus.

Arī pareizi organizētam apgaismojumam ir liela nozīme zonēšanā. Griestos virs funkcionālām zonām vislabāk uzstādīt spilgtāku apgaismojumu. Virs mazuļa gultiņas apgaismojumam ir jābūt maigam un izkliedētam. Parūpējieties par naktslampu ar pieklusinātu gaismu, kas ir ļoti nepieciešama nakts barošanas laikā, un kas tai pašā laikā netraucēs otra vecāka miegam.

 20170703165004-65952.jpg

Bērnu mēbeles guļamistabas interjerā

Bērnu mēbeles var organiski iekļauties istabas kopainā, vai otrādi, būt par tās akcentu. Ja istabā nav pārāk daudz brīvas vietas, universāls variants būs baltas krāsas mēbeles. Balta krāsa labi saskan ar citām krāsām un toņiem, lieliski izskatās jebkurā interjerā, nepieblīvē telpu.

Kur novietot bērna gultiņu? Visizplatītākie interjera risinājumi:

- vienā no istabas stūriem pie loga, bet ne pie pašiem radiatoriem. Šajā gadījumā mazulim vienmēr būs pietiekami daudz dabīgās gaismas.

20170703165020-59540.jpg

- iepretim vecāku gultai. Šī varianta pluss ir tas, ka bērns vienmēr būs vecāku redzeslokā.

20170703165033-80541.jpg

- tieši blakus vecāku gultai, pusē, kur parasti guļ mamma. Šis variants ideāli piemērots tiem, kas plāno gulēt kopā ar bērnu.

20170703165105-32536.jpg

Minimālais mēbeļu komplekts jaundzimušajam – gultiņa, kumode vai pārtinamais galdiņš. Kas ir jāzina un kas jāņem vērā, izvēloties mēbeles mazulim vecāku guļamistabā? Svarīgi iepriekš izdomāt vietu, kur atradīsies mēbeles, lai tās nebūtu pārāk tuvu viena otrai. Mēbelēm ir jābūt maksimāli komfortablām mazulim, kā arī funkcionāli lietojamām vecākiem.

 20170703165118-42174.jpg

Pirmos mēnešus būs ērtāk, ja novietosiet bērna guļamistabu līdzās vecāku gultai. Tad mamma jebkurā brīdī varēs piekārtot segu vai noglāstīt mazuli naktī, neceļoties no gultas. Tāpēc pirmā gultiņa ir jāizvēlas tāda, kurai viegli nolaižama viena no sienām un vidū izņemamas vairākas līstes.

 20170703165235-25974.jpg

Tas ir ideāls variants ģimenei, kas praktizē kopīgu miegu, kā arī būtiski atvieglo nakts barošanas procesu. Mazulis gulēs līdzās vecākiem, bet atradīsies savā gultiņā. Turklāt pēc gada bērns varēs patstāvīgi izrāpties no gultiņas caur caurumu, kas atbrīvots no līstēm.

Ja gultiņas siena tiks noņemta pilnībā, tad bērns miega laikā var no tās izkrist. Gultiņa var būt ar ritentiņiem vai sliecēm, ļoti ērti, ja tai ir abas funkcijas.

20170703165250-14752.jpg

 Mamma var iešūpot mazuli un viegli pārbīdīt gultiņu uz citu vietu. Gultiņas riteņiem ir jābūt ar bremzēm un precīzi fiksējamiem bērna drošībai. Vēl viena prasība riteņiem – tie nedrīkst skrāpēt grīdu, tāpēc riteņiem ir jābūt izgatavotiem no gumijplastmasas. Nav noslēpums, ka bērni cenšas visu pagaršot, gultiņas malas nav izņēmums. Pievērsiet uzmanību speciāliem silikona uzliktņiem gultiņas malām – kožamajiem.

 Lai ekonomētu vietu istabā, vislabākā izvēle būs kumode divi vienā. Tā veiks bērnu mantu glabāšanas funkciju un būs aprīkota ar pārtīšanas virsmu, kas ir droši stiprināma, pēc tam viegli noņemama.

 20170703165302-92068.jpg

Līdzās pārtīšanas virsmai uz kumodes var novietot pudelītes, pamperus, krēmus. Vēlāk pārtīšanas virsmu var noņemt pilnībā un izmantot kumodi rotaļlietu glabāšanai atsevišķā bērnistabā. Izvēloties kumodi ar pārtīšanas virsmu, pievērsiet uzmanību tās stiprināšanas tehniskajai pusei: pēc tam, kad būsiet to noņēmis, kumodes virsmai jāizskatās estētiski, bez redzamiem skrūvju caurumiem un citām stiprinājumu pēdām.

Ja esat izvēlējies pārtīšanas galdiņu, pievērsiet uzmanību modeļiem ar vaļējiem plauktiem, kuros var glabāt pamperus, mitrās salvetes, krēmu, talku, vates diskus un citus higiēnas aksesuārus.

 20170703165315-60943.jpg

Tas ir ļoti ērts variants, jo viss nepieciešamais vienmēr ir mammai pie rokas un ir viegli pieejams. Piemēram, pampera maiņas laikā nekas nenovērš bērna uzmanību, viņu nevajag atstāt vienu pat uz sekundi. Var netērēt laiku atvilktņu atvēršanai un salvešu vai krēma meklēšanai. 

Ceram, ka mūsu padomi palīdzēs Jums organizēt komfortablu, estētiski pievilcīgu telpu jūsu ģimenei un izdarīt pareizu izvēli!  

Šis raksts ir YappyKids īpašums, un jebkāda kopēšana izraisa tiesisko atbildību. Mēs atļaujam kopēt rakstu tikai ar norādi uz pirmavota mājas lapu: www.yappy.lv