Izraēlas Dakteri Klauni: Smiekli ir vislabākās zāles!

Izraēlas Dakteri Klauni: Smiekli ir vislabākās zāles!

04. Jun 2014, 16:24 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Izraēlas medicīnas klaunādes organizācijas "Dream Doctors" pasniedzēji Nimrods Eizenbergs (Nimrod Eisenberg) un Jarons Gošēns (Yaron Goshen), viesojoties Rīgā, daudz jauna iemācījuši jau esošajiem un topošajiem kolēģiem – Dakteriem Klauniem Latvijā, kā arī ar savu aizrautīgo darbu pārsteiguši labdarības meistarklases jebkuriem interesentiem dalībniekus. 

"Dream Doctors" pasniedzēji kolēģiem Latvijā profesionāli palīdzēja apgūt medicīnas klaunādes tehniku un izprast tās būtību, turklāt Nimrods Eizenbergs, Jarons Gošēns augstu novērtē biedrības “Dr.Klauns” iesākto darbu un iespējas nākotnē. Viņu skatījumā Latvijas Dakteru Klaunu grupa ir  gan labi organizēta, gan labi sadarbojas ar medicīnas personālu Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcā, kur viņi galvenokārt strādā ikdienā.

 20140604114809-26544.jpg

Biedrības „Dr. Klauns” pirmajā klaunādes labdarības meistarklasē piedalījās dažādi interesenti, apgūstot jaunas iemaņas, kas varētu noderēt viņu ikdienas darbā, kā arī labāk izprast sevi, savas emocijas. Interesanti, ka meistarklases dalībnieku vecums bija no 10 – 50 gadiem, un pēc Nimroda Eizenberga, Jarona Gošēna paustā nodarbībā bijuši gan jautri, gan aizkustinoši brīži, bet galvenais izdevies mudināt klātesošos ikdienā rast sevī gaišo un priecīgo, jo smiekli ir labākās zāles! Aptaujātie labdarības meistarklases dalībnieki pauduši atzinību par pasniedzēju dažādajām metodēm un tik īsā laikā sasniegto rezultātu – pilnīgi svešiem cilvēkiem dodot iespēju justies savstarpēji satuvinātiem, priecīgākiem, mācoties gūt gandarījumu no visa, kas konkrētajā brīdī notiek, bet uz ikdienas rūpēm un negācijām paskatīties pavisam savādāk.  

Būtiski, ka labdarības meistarklases dalībnieku saņemtos ziedojumus izmantos Latvijas Dakteru Klaunu darba tālākai nodrošināšanai, tā parādot, ka katrs varam pielikt roku, lai atvieglotu mazo slimnieku ikdienu.

“Mūsu draugi no Izraēlas ir pieredzes bagāti un šajās dienās lieliski strādāja, savukārt gan esošie un topošie Dakteri Klauni, labdarības meistarklases dalībnieki aizrautīgi centās uztvert Izraēlas pasniedzēju teikto un rādīto, kas viņiem palīdzēs turpināt iesākto, izzinot savas komiķa spējas, aktiera dotības. Viespasniedzēji labi iejutās arī Latvijas Dakteru Klaunu Labo draugu tikšanās vakarā, nelielā izrādē parādot mūsu darbā tik svarīgo spēju saprasties bez vārdiem, iepriecināt. Saspringtajā darba grafikā radām laiku arī kopīgam Izraēlas vēstniecības Latvijā apmeklējumam, kur mūs sirsnīgi uzņēma Izraēlas vēstniece Latvijā Hagita Ben–Jākova,” stāsta biedrības „Dr. Klauns” vadītāja Marianna Milovska.

20140604114820-81837.jpg

Dakteru Klaunu projektu īsteno biedrība Dr.Klauns sadarbībā ar Bērnu slimnīcu un ar Izraēlas vēstniecības, Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmuma Food Union un P.Avena labdarības fonda Paaudze atbalstu. Šobrīd Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcā darbojas 13 dakteri Klauni.

Dr. Klauns” ir klaunu terapijas programma, kuras analogi eksistē vairāk nekā 30 pasaules valstīs, pirmo reizi sāka praktizēt 1986.gadā ASV, - Eiropā no 1993.gada.

Dakteris Klauns ir īpaši sagatavots profesionālis. Viņa darba arsenālā ir gan aktierdarba iemaņas, spēja kontaktēties ar bērniem, prasme smīdināt un rādīt trikus, gan īpaša psiholoģiskā sagatavotība, gan zināšanas par ārstniecības un aprūpes procesu, medicīniskām procedūrām, kā arī spēja improvizēt un elastīgi reaģēt netipiskās situācijās. 

Dakteru Klaunu terapiju pielieto bērniem, kam nepieciešama ilgstoša ārstēšana un tie pārdzīvo psiholoģisku diskomfortu, kas nereti saglabājas pat pēc ārstēšanas beigām. Spēle, komunikācija, smiekli atgriež bērnu viņa ierastajā pasaulē pat slimnīcas apstākļos. Darbības mērķis ir palīdzēt bērniem aizmirst un pārvarēt bailes, sāpes, dažādas negatīvas emocijas, kas nereti ir ārstniecības procesā, veicot dažādas manipulācijas.