Bēbīšu klubs: Piena bankas veidošana

19. Apr 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Piena banku Bēbīšu kluba mazuļa Kristiana māmiņa sāka veidot, lai situācijās, kad nākas doties uz eksāmeniem augstskolā vai arī neparedzēti aizkavēties, tētis varētu bez raizēm pabarot mazuli.

Šim nolūkam Santa izvēlējusies piena pumpi, kas ir kompakts, ērti uzlādējams un lietošanas laikā ir ļoti kluss, piesakot, ka ļoti ērti ir tas, ka pienu iespējams atslaukt uzreiz maisiņā, kurā pēc tam to uzglabāt saldētavā.

To, ka pienu ieteicams glabāt nevis vienā lielā traukā, bet gan pa porcijām, uzsver arī ģimenes ārste Inese Kuģe, jo atkausētu pienu sasaldēt atkārtoti nedrīkst.

Saldētavā mammas pienu var uzglabāt līdz 6 mēnešiem, nesatraucoties, ka varētu mazināties tā uzturvērtība.

Ģimenes ārste uzsver, ka pienu ieteicams atslaukt brīžos, kad bērns ir jau paēdis, taču to var darīt arī starp ēšanas reizēm, ja krūtīs ir sakrājies piens, taču bērniņš guļ vai nevēlas ēst. Situācijās, ja piena atslaukšana neizdodas, ārste Inese Kuģe mudina saglabāt mieru: “Ir jādzer daudz šķidruma, bērns bieži jābaro. Jo biežāk mazuli baros, jo arī vairāk izstrādāsies piens.”

“Pienu var atslaukt dažādi. Darot to ar rokām, tas jādara ar ļoti saudzīgām kustībām, lai nesatraumētu krūti, jo bērns šo krūti var pēc tam neņemt, kā arī satraumēšanas gadījumā var veidoties infekciju risks,” skaidro ģimenes ārste Inese Kuģe, piebilstot, ka labs risinājums piena atslaukšanai ir elektroniskais piena pumpis.

Lola Lykke elektriskais krūts piena pumpis

Pērc krūts piena sūkni www.kidsmed.lv ar 20€ atlaidi, izmantojot kodu MAMALOLA!

€149,00

Lola & Lykke gudrais krūts piena pumpis pielāgojas tieši tavām vajadzībām – netērē vairs savu dārgo laiku, stāvot kā pieķēdētai pie sienas vai tīrot pumpi.

Vairs nekādu vadu un nekāda trokšņa! 2 stundu darbības akumulators dod mammām iespēju izmantot pumpi tieši tur, kur tām ir visērtāk. Krūts piena pumpis darbojas gandrīz bez skaņas, tāpēc tas ir ideāls lietošanai naktīs vai, kamēr bērns guļ.