Audzināšana un attīstība

30. Nov 2017, 11:43 Laura SeMa Laura SeMa

Sveikas!

Dienām ritot un skatoties uz savu 9 mēnešus jauno mazulīti, domāju vai daru visu pareizi.

Jautājums ir par to, ko es varu darīt, lai palīdzētu attīstīt viņas maņas, spējas koordnāciju, kas ir tas, ko var iemācīt 9 mēnešu jaunam zīdainim vai varbūt vispār ir jāļauj viņai pašai rāpot līdz sev interesējošiem mājas priekšmetiem un ļaut pašai tos dabīgi izpētīt.

Gribēju viņai mācīt no vienas bļodiņas citā pārlikt domino klucīšus, bet viņai tikai patīk viņus tur maisīt un kuļcāt pa bļodiņu, tāpat arī bumbiņas iemesšana koka kastes caurumā no kuras pēctam izripo, pašai viņai vēl negribās to mēģināt izdarīt.

Tapēc nezinu vai rādu par daudz priekšā vai viņa vēl nav vienkārši gatava tādām kombinācijām, neziunu. Bet zinu to, ka vēlos kautkā viņu stimulēt un macīt uz mazo darbiņu veikšanu, bet vēl nezinu kā un ko viņai piedāvāt, kas viņai ir pa spēkam.

Kāds varētu palīdzēt ar ieteikumiem, padomiem, varbūt pašam māmiņuklubam ir kāds komentārs ar profesionālu skatījumu? Esmu tuvu tam, ka vēlos sazināties ar Klaudju Hēlu, lai apgaismo mani un palīdz saprast, kas manai mazulītei būtu šobrīd vispiemērotākais skatoties pēc  viņas attīstības pakāpes.

Brīve Brīve 30. Nov 2017, 13:17

Iekārto vidi, lai pati darbojas, atklāj. Kad prasa kontaktu,tad es padziedu, dažādus skaitāmpantiņus dziedu, skandēju ( elementārais cepu, cepu kukulīti), nesu ekskursijā pa māju (re, te gulta,spogulis patīk, skatīties pa logu kopā). Ejam uz bēbīšu skoliņu. Ejam daudz ārā. Aizej pie klaudijas uz bēbīšu nodarbību, redzēsi kā vide jāiekārto. Nesatraucies!

SauleDace SauleDace 30. Nov 2017, 12:55

Tas ka bērns neatkārto tavas darbības ir tikai normāli, viņš vēro, pēta un ar laiku sāks pats mēģināt. Priekšmetus ļaujiet pašai dabūt, lai rāpo un pēta, ja patīk maisīt klucīšus, oedodiet karoti, lai izdomā ko var darīt ar klučiem un karoti. Es pati krameju Lego, mazs nāk jaukt, tagad koka klucīšus krameju un viņš jauc, bet jaucot jau ar mācās un pēc tam pats krame no bļodas bļodā, negidiet, ka cels mājiņu

Laura SeMa Laura SeMa 30. Nov 2017, 11:47

Norūpējusies esmu tik ļoti, ka virsrakstu kārtīgi nevaru uzrakstīt. ☹