Atklāj informatīvu kampaņu skolas vecuma bērniem un viņu vecākiem izpratnes pilnveidošanai par veselīga uzturu: Pieslēdzies tiešraidei!

05. Apr 2023, 06:29 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Šā gada 5. aprīlī plkst. 13.00 aicinām tiešraidē sekot līdzi Veselības ministrijas informatīvās kampaņas "Augļi, ūdens, dārzeņi – Tavas veselības SUPERVAROŅI" atklāšanas pasākumam.

Atklāšanas pasākuma – diskusijas ietvaros tiks sniegta informācija par kampaņas īstenošanu un tās aktivitātēm, kā arī sertificētas uztura speciālistes Līga Balode un Lizete Puga dalīsies ar veselīga uztura principiem, kā arī praktiskiem piemēriem veselīga uztura paradumu ieviešanai ģimenē, piemēram, kā iekļaut rekomendētās 5 porcijas dārzeņu, augļu un ogu ikdienas ēdienreizēs, dzert vairāk ūdeni, aizstāt neveselīgu našķēšanos ar veselīgām uzkodām, un kā veicināt regulāru un pilnvērtīgu brokastu ēšanu jauniešu vidū.

Kampaņas galvenā mērķauditorija ir skolas vecuma bērni un viņu vecāki. Kampaņas ietvaros sadarbībā ar sertificētām uztura speciālistēm ir izstrādāti informatīvi materiāli, kas skaidro veselīga uztura pamatprincipus, īpaši uzsverot nepieciešamību ikdienas uzturā iekļaut 5 porcijas dārzeņu, augļu un ogu, kā arī dzert tīru ūdeni. Visos informatīvajos materiālos tiek piedāvāti  praktiski piemēri, kā veidot sabalansētu uzturu, aizstāt neveselīgas saldās un  sāļās ātrās uzkodas ar veselīgām un viegli pagatavojamām uzkodām, kā arī atgādināts neizlaist brokastis, tādējādi veicinot veselīga uztura paradumu veidošanos ikdienā.

Diskusijas dalībnieki: 
-    Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Ilze Ortveina;
-    kampaņas ekspertes un sertificētas uztura speciālistes Līga Balode un Lizete Puga;
-    kampaņas vēstneši Intars un Zanda Rešetini ar ģimeni.

Diskusijas  moderators: Uģis Joksts

VM 2023. gada aprīlī un maijā īstenos sabiedrības informēšanas kampaņu, lai izglītotu skolas vecuma bērnus un viņu vecākus par dārzeņu, augļu un ogu nozīmi uzturā, ūdens lietošanu ikdienā, par veselīgām un viegli pagatavojamām uzkodām un regulāru maltīšu nozīmi, īpaši uzsverot brokastošanas nozīmi, tādējādi veicinot veselīgu uztura paradumu veidošanos.
Sabiedrības informēšanas kampaņa par veselīgu uzturu tiek īstenota Veselības ministrijas Eiropas Sociālā fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.1. pasākuma “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” projektā “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” (identifikācijas numurs 9.2.4.1/16/I/001).