Aptauja: vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju neveic D vitamīna analīzes

Aptauja: vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju neveic D vitamīna analīzes

14. Jul 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vairāk nekā puse jeb 51 % Latvijas iedzīvotāju pēdējā gada laikā nav veikuši D vitamīna analīzes, kamēr tās ir veikuši 46 %, bet vēl 3 % nesniedza precīzu atbildi, secināts zīmola VIGANTOLVIT® aptaujā, kas veikta sadarbībā ar pētījumu kompāniju GEMIUS, aptaujājot vairāk nekā 1500 iedzīvotājus. Turklāt sievietes D vitamīna analīzes ir veikušas ievērojami biežāk nekā vīrieši.

Pēdējā gada laika D vitamīna analīzes ir veikuši vien 31 % aptaujāto vīriešu, kamēr sieviešu –   59 %. D vitamīna analīzes nav veikuši 64 % aptaujāto vīriešu un 40 % aptaujāto sieviešu, bet “grūti pateikt” atbildējuši 5 % aptaujāto vīriešu un 1 % aptaujāto sieviešu.

Pētot rezultātus pa vecuma grupām, var secināt, ka D vitamīna analīžu veikšanas aktivitāte pieaug ar gadu skaitu. Tā, piemēram, aktīvākie D vitamīna analīžu veicēji ir vecuma grupā 55-74 gadi, no kuriem 53 % ir veikuši šādas analīzēs pēdējā gada laikā, 45 % nav veikuši un 2 % atbildējuši “grūti pateikt”. Savukārt visretāk D vitamīnu analīzēs pēdējā gada laikā pārbaudījuši respondenti vecumā no 18 līdz 25 gadiem, no kuriem šādas analīzes veikuši 25 % respondentu, bet nav veikuši attiecīgi 75 % respondentu, secināts VIGANTOLVIT® zīmola aptaujā.

Aptauja neatklāj būtisku atšķirību D vitamīna analīžu veikšanā latviešu un krievvalodīgo respondentu vidū. Interesanti, ka visbiežāk D vitamīna analīzes veic respondenti no Ventspils un Jūrmalas, bet visretāk – respondenti no Rēzeknes un Liepājas.

Aptauju veica D vitamīna zīmols VIGANTOLVIT® sadarbībā ar pētījumu centru Gemius Latvia pagājušā gada oktobrī, aptaujājot Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem par D vitamīna lietošanas paradumiem. Pētījumā piedalījās 1501 respondents.

D vitamīna nozīme

VIGANTOLVIT® atgādina, ka D vitamīns palīdz uzturēt kaulu veselību, normālu muskuļu darbību un veicina normālu imūnsistēmas darbību. Organisma spēju ražot D vitamīnu ierobežo uzturēšanās iekštelpās un saules aizsargkrēmu lietošana. Turklāt organisma spēja ražot D vitamīnu samazinās ar vecumu. Tādēļ D vitamīnu saturoši uztura bagātinātāji var palīdzēt nodrošināt pietiekamu D vitamīna daudzumu visu gadu.

Izdevīgi jūlijā!

Visu jūliju Vigantolvit N60* BENU Aptiekā un e-Aptiekā, kā arī aptieka1 un Latvijas aptiekā atlaides līdz 50 %! Savukārt Vigantolvit N120* 15 % atlaide BENU Aptiekā un e-Aptiekā, kā arī aptieka1 aptiekās!

Izmanto iespēju arī Circle K degvielas uzpildes stacijās! No 21.07. līdz 07.09. Vigantolvit N60* spēkā īpašais 1+1 piedāvājums!

VIGANTOLVIT® ir pasaulē atzīts D vitamīna uztura bagātinātāju zīmols. VIGANTOLVIT® ir D vitamīna uztura bagātinātāji, kas ir ražoti Itālijā un pieejami labākajās Latvijas aptiekās bez receptes. VIGANTOLVIT® produktu oficiālais izplatītājs Latvijā ir medikamentu vairumtirgotājs TAMRO.

*Uztura bagātinātājs! Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu