Apmeklētajiem atvērta atjaunotā Rīgas 1.slimnīcas Rehabilitācijas klīnikas ēka. Izveidota arī bērnu nodaļa

Apmeklētajiem atvērta atjaunotā Rīgas 1.slimnīcas Rehabilitācijas klīnikas ēka. Izveidota arī bērnu nodaļa

17. Sep 23:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ceturtdien, 17.septembrī, apmeklētājiem atklāta atjaunotā Rīgas 1.slimnīcas Rehabilitācijas klīnikas ēka Bruņinieku ielā 5, korpuss 14A.  

Rīgas 1.slimnīcas 14A korpusa ēka ir būvēta 1890. gadā un tā pēc atjaunošanas ir  piemērota modernāko rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai gan pieaugušajiem, gan bērniem. Pieejamību pacientiem ar kustību traucējumiem nodrošinās ēkai piebūvētais lifts. 

Pacientu ērtībām klīnikā izvietota reģistratūra, komfortablas palātas ar atpūtas krēsliem, dienas stacionāra nodaļa. Mazajiem pacientiem izveidota bērnu nodaļa.  Klīnikas speciālisti - fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsti, fizikālās terapijas māsas, fizioterapeiti, ultrasonogrāfijas speciālisti, veiks muskuloskeletālo ultrasonogrāfisko izmeklēšanu un ergoterapeiti darbā ar pacientiem izmantos modernu specializēto aprīkojumu, tai skaitā robotizētas iekārtas. 

Tā, piemēram, robots “Alter G” izgatavots, balstoties uz NASA (National Aeronautics and Space Administration) tehnoloģijām.  Pacientiem ar kustību traucējumiem samazinot  gravitācijas spēku, mazinās sāpes, ko izraisa locītavu noslodze un tiek uzlabota līdzsvara kontrole. Terapijas laikā robots izmēra soļa garumu un platumu, pēdas nospiedumu uz skrejceļa, kas pēc iespējas precīzāk ļauj labot gaitas stereotipu.

Pacientiem ar smagākiem pārvietošanās traucējumiem piemērota robotizēta iekārta  ReoAmbulator, kura var uzņemties vairāk kā 90% lielu gravitācijas slodzi iešanas laikā, automātiski labo kāju kustību, soļu garumu un gaitas ātrumu. ReoAmbulator ™ nodrošina novatorisku un adaptīvu gaitas terapiju, kas  notiek virtuālās realitātes vidē ar audio un vizuālo atgriezenisko saiti. Terapijas laikā robots adaptējas pacienta spējām un sasniegumiem. 

Ierīces “Pablo”, ¬"Amadeo" un “E-link" sekmēs rokas funkciju darbības atjaunošanu. Izmantojot robotizētās iekārtas ir iespējams maksimāli efektīvi veikt kustību izstrādi un uzlabot spēku visā augšējā ekstremitātē, ieskaitot plaukstu un pirkstus, kā arī uzlabot sīko motoriku, un, ar tās traucējumiem saistītu ikdienas aktivitāšu veikšanu. Neiroloģiskas rehabilitācijas iekārtas “Myro” un “Rehacom” palīdz intelektuālo funkciju (atmiņas, koncentrēšanās spēju) trenēšanai.

“Minētās iekārtas ir tikai daļa no jaunumu klāsta Rehabilitācijas klīnikā,” skaidro klīnikas vadītāja, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste un ultrasonogrāfijas speciāliste Anna Trušina. “Jauno telpu un aprīkojuma izmantošana paplašina bērnu un pieaugušo rehabilitācijas iespējas. Ļauj labāk izvērtēt un piemeklēt tehnoloģiju, kas veicina atgūt pacienta zaudētās prasmes neiroloģisku un muskuloskeletālo saslimšanu, sāpju un traumu izraisītu, kā arī ar novecošanu saistītu funkcionēšanas traucējumu gadījumā.”

Rehabilitācijas klīnikas ēkas atjaunošanā un tai apkārtesošās teritorijas labiekārtošanā ir ieguldīti apmēram 3,2 miljoni eiro liels finansējums, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Rīgas 1.slimnīca klīnikas modernajā aparatūrā un tehnoloģijās ir ieguldījusi apmēram 1 miljonu eiro lielu finansējumu.