6 zobi piecos mēnešos

6 zobi piecos mēnešos

07. Feb 2022, 14:36 Littleinklady Littleinklady

Sveiki, mani sauc Samanta un man ir superīga meitiņa vārdā Isabella, kurai tikko palika pus gadiņš...mājās mēs visi viņu saucam vienkārši par Bellu.❤️

Pirmās zobiņu nākšanas pazīmes

Pirmās pazīmes mēs Bellā novērojām jau ap 2 mēnešu vecumu. Konstantā siekalošanās un rociņu likšana mutē nebija vienīgās pazīmes. Viņa lika mutē pilnīgi visu, ko dabūja rokās, vai tie bija vecāku pirksti, vai jebkāda rotaļlieta. Viņai siekalas nevis pilēja, bet burtiski tecēja tā, ka pāris h laikā viss bodijs bija līdz nabai slapjš. Bieži mēdza ar nagiem plēst smaganiņas...man bija nojauta, ka tas varētu būt dēļ zobiņiem, bet lielākā daļa tuvinieki teica, ka tik ātri zobiņi nenāk... 3 mēnešu vecumā mums sāka parādīties ļoti šķidra vēdera izeja, kas turpinājās gandrīz visu mēnesi.

Pirmie zobiņi

Bellai bija 3 mēneši... vēljoprojām mocījāmies ar nemieru, siekalām, smaganu plēšanu un šķidru vēdera izeju...līdz vienā momentā es ieraudzīju, ka kaut kas spīd viņai smaganās... Es biju šokā... pirmie zobiņi 3 mēnešos! Es lasīju, ka ir tādi gadījumi, bet tas notiek ļoti reti, jo vidējais vecums parasti ir ap 6 mēneši un ir pat gadījumi, ka tikai pēc 9 mēneši iznāk pirmie zobiņi. Mums līdz ar pirmo divu zobiņu iznākšanu uzreiz vēdera izeja palika normāla un meitiņa pārstāja kašķēties. Prātā bija doma... cik ilgi tagad būs miers? ?

 

Nākamie zobiņi

Bellas ceturtā mēneša sākums tika aizvadīts salīdzinoši mierīgi, bet mēneša vidū sākās visi tie paši simptomi no jauna... Zobi? Jau? Es mēģināju paskatīties smaganas, bet pagaidām neko jaunu tur neredzēju. Tā nu mēs katru dienu pavadījām ar domu, lai tik tās zobiņu sāpes ātrāk beigtos. Uz smaganām visu šo laiku arī smērējām atsāpinošu gēlu, ko mums ieteica aptiekā. Nu jau klāt bija arī piektais mēnesis. Smaganiņas augšpusē izskatījās apsārtušas un drusku uzpampušas. Uz 5 mēneša beigām jau iznāca pirmais, centrālais, lielais zobiņš, bet otrajam zobiņiem tikai stūrītis bija ārā. 
 

Lielais pārsteigums ?

Tā nu mēs sagaidījām Bellas pus gadiņa dzimšanas dienu akvaparkā, jo izdomājām, ka ūdens prieki būs kaut kas, ko mazā patiesi varēs novērtēt...un tā arī bija. ? Nākamajā dienā pēc svētkiem, vakarā mēs likām viņu vakara vannā. Vannā mēs sākumā ļaujam viņai padzīvoties un tikai pēc tam viņu nomazgājam. Es ķēros klāt pie mūsu mazās zobu birstītes, lai patīrītu viņas jau iznākušos zobiņus un ievēroju, ka blakus apakšējiem zobiņiem kaut kas vēl ir... Nevar būt!? vēl divi zobi? Un viņi nebija tikko iznākuši, jo bija jau diez gan izauguši ārā no smaganas. Es viņus nebiju pamanījusi iepriekš. Tajā momentā arī es sapratu, cik īstenībā viņa bija mierīga, ņemot vērā, ka 4 zobi auga reizē. Tāds nu mums bija tas mūsu stāstiņš kā piecos mēnešos tikām pie 6 zobiem... ?