Ventspils Glābējsilīte ir gandrīz gatava

Ventspils Glābējsilīte ir gandrīz gatava

04. Jul 2012, 21:46 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Šodien, 2011. gada 15. septembrī, notiks Ventspils Glābējsilītes tehniskā nodošana. Tas nozīmē, ka projekta vadītāja Laura Zvirbule kopā ar Ventspils slimnīcas un pašvaldības pārstāvjiem pieņems projekta tehnisko izpildījumu.


Laura Zvirbule, projekta Baby Box vadītāja (Divi gani – sabiedriskās attiecības): „Baby Box – vieta bērna dzīvībai Ventspilī tiks atklāts jau šī gada 30. septembrī. Ventspils kļūs par ceturto pilsētu Latvijā pēc Rīgas, Liepājas un Daugavpils, kurā būs vieta bērna dzīvībai, lai glābtu negribētu zīdaiņu dzīvības un liktu sabiedrībai aizdomāties par bērna vērtību.”

 

Andris Bērziņš, Latvijas Bērnu fonda vadītājs un Saeimas deputāts: „Tehniski pieņemot šo Glābējsilīti, vispirms vēlos teikt paldies šī projekta organizatoriem, partneriem un ziedotājiem par ātru un saskaņotu sadarbību. Savukārt, tās ģimenes, mātes, kuras nonākušas kritiskā situācijā un nolēmušas atteikties no sava bērna, aicinu tomēr vēlreiz visu pārdomāt un izvērtēt. Varbūt tomēr ir iespēja kaut ar citu palīdzību bērnam augt savā ģimenē, savu vecāku paspārnē. Ja tomēr smagais lēmums tiek pieņemts, tad gan šajā brīdī lūdzu atcerēties par Baby Box – vietu bērna dzīvībai.”

 

Zane Vaitkuse, SIA „Ventspils nafta termināls” pārstāve (Ventspils Baby Box lielākie atbalstītāji): „Esam ļoti gandarīti, ka drīzumā tiks realizēts projekts Baby Box Ventspilī, ko Ventspils slimnīca lolojusi jau ilgu laiku. Esam pārliecināti, ka sabiedrībā ir daudz sociāli atbildīgi uzņēmumi, kuri ņems piemēru no mums un ieguldīs savu artavu, lai palīdzētu grūtībās un strupceļā nonākušajiem.”


Labklājības ministre Ilona Jurševska: „Atzinīgi novērtēju, ka arī Ventspils ir pievienojusies tām pašvaldībām, kas izveidojušas Glābējsilīti jeb dzīvības logu. Tā viduslaikos dēvēja vietu, kur nelaimē nonākušās māmiņas varēja atstāt savu bērnu, dodot iespēju mazajai dzīvībai turpināt dzīvi. Brīdī, kad Glābējsilīte tiks atklāta, Ventspils slimnīcas un pašvaldības pārstāvjiem tas būs īpaši emocionāls mirklis, ņemot vērā silītes sarežģīto emocionālo fonu. Mēs varam tikai nojaust, kādi apstākļi sievieti vai abus jaunos vecākus piespiež atteikties no jaundzimušā. Taču atcerēsimies, ka bērnam tā ir iespēja Glābējsilīte –, tā ir vieta bērna dzīvībai, tas ir jaunas dzīves šūpulis. Tas ir pats svarīgākais.” 

 

Projekta sadarbības partneri ir Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, krīzes centrs ģimenēm ar bērniem „Paspārne” un Ventspils pilsētas dome. Projekta īstenotāji Latvijā ir sabiedrisko attiecību kompānija „Divi gani”. Projekts Ventspilī īstenots, pateicoties Latvijas Bērnu fonda un SIA „Ventspils nafta termināls” līdzekļiem.

 

Ventspilī Baby Box ievietots slimnīcas „klusajā” teritorijā, lai cilvēks, kurš ievieto bērnu Glābējsilītē, paliktu anonīms – tieši tāpat kā citviet Latvijā. Arī citur pasaulē pie Baby Box nav ne video novērošanas kameru, ne apsardzes.

 

Latvijā pirmais Baby Box tika atklāts 2009. gadā Rīgā, tad sekoja Liepāja un Daugavpils. Līdz šim Latvijas Glābējsilītēs ievietoti 11 mazuļi – 6 meitenes un 5 zēni. 9 mazuļi atstāti Rīgā, bet 2 – Liepājā.