Sāks akciju, lai aicinātu pasargāt bērnus no applaucēšanās un apdegumiem

Sāks akciju, lai aicinātu pasargāt bērnus no applaucēšanās un apdegumiem

22. Sep 2012, 11:19 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Šodien plkst.11 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā tiks atklāta plaša sabiedrības informēšanas akcija par bērnu applaucēšanās un apdegumu riskiem, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

 

Akcija tiks sākta pirms Ziemassvētkiem, turpinot pagājušā gadā iesākto sabiedrības informēšanas kampaņu bērnu applaucēšanās un apdegumu gadījumu mazināšanai.

 

Akcijas atklāšanā piedalīsies tās organizētāji un atbalstītāji - Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, kā arī vecāku apvienības un "TV3" raidījuma "Māmiņu klubs un lielveikalu tīkla "Maxima Latvija" pārstāvji. Par bērnu traumatisma profilaksi, uzsākot akciju, runās arī Veselības ministrijas pārstāvis.

 

Akcijas atklāšanā mediķi un bērnu tiesību aizstāvji sniegs informāciju par applaucēšanās un apdegumu riskiem un praktiski demonstrēs tipiskākās situācijas, kā bērni sadzīvē gūs apdegumus. Tāpat pasākumā tiks sniegta informācija par akcijas norisi un demonstrēti izveidotie informatīvie materiāli un izglītojošie video materiāli, kuru mērķis ir mazināt bērnu traumatismu un izglītot pieaugušos par bērnu applaucēšanās un apdegumu riskiem, kā arī pareizu rīcību, ja nelaime tomēr ir notikusi.

 

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas dati liecina, ka tieši apdegumi un applaucējumi ir biežākās traumas, ko bērni gūst mājās savu tuvinieku klātbūtnē un kuras būtu visvieglāk novēršamas. Visbiežāk cieš bērni vecumā līdz trīs gadiem, kad mazuļa veselība un drošība ir pilnībā atkarīga no pieaugušo uzmanības un rūpēm par viņu.

 

Vidēji ik dienu ātrās palīdzības mediķi slimnīcās nogādā divus bērnus pēc applaucēšanās vai apdegumiem un šīs traumas prasa ne tikai ilgstošu un sarežģītu ārstēšanu, daudzos gadījumos mediķiem ir jācīnās par bērnu izdzīvošanu.

 

LETA