Raujas uz augšu sēdus

Raujas uz augšu sēdus

15. Jun 2011, 10:02 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bērns veļas raiti, bet, guļot uz muguras, slejas uz augšu. Vai tas ir normāli? Konsultē fizioterapeite Vita Lakša.


Jautājums:

 

Manai meitiņai ir 5 mēneši. Viņa māk velties uz vēdera diezgan raiti, bet, guļot uz muguras, slejas uz augšu un it kā taisa presīti vismaz par 30 grādiem uz augšu, it kā gribētu sēdēt. Vai tas labi? Varbūt daru kaut ko nepareizi?

 

Konsultē fizioterapeite Vita Lakša:

 

Bērns negrib sēdēt, bet viņa ar sasprindzinājumu raujas uz augšu. Tas nozīmē, ka mamma kaut kādās ikdienas darbībās to veicina, piemēram, paceļot galvu, liek cepurīti un velk drēbītes, neveļot bērnu uz vēdera.

 

Tad kad bērns ir guļus, ceļot augšā, māmiņa droši vien neuzveļ bērnu līdz galam uz vēdera, bet ceļ mazuli taisnu augšā.

 

5 mēnešos bērns nevēlas sēdēt, viņš vienkārši atkārto ikdienā sajustās kustības.

 

Principā, lai izskaustu to no ikdienas nodarbēm, mazuļa dupsis būtu jātur gaisā, lai viss svars gultos uz plecu daļas. Bet tā kā mamma visu dienu to nevar izdarīt un nosēdēt klāt, es ieteiktu vest mazuli pavingrot.

princesemince princesemince 23. Aug 2010, 09:24

ak, jel! lai tak tas bērns ceļas, kā viņam tīk! māmiņa uzdevusi jautājumu speciālistam, tad nu tagad speciālists izrādās galīgi dumjš, jo citām bērni tā darījuši un izauguši veseli. pasakaties Dieviņam, ka veseli! es savam tā neļāvu, arī izaudzis vesels. un, tā kā gribu, lai viņam arī 40 gados būtu vesels mugurkauls, nekādi neietekmēju veselīgu attīstības gaitu, ticot, ka speciālisti zina, ko runā.

princesemince princesemince 23. Aug 2010, 09:17

es vēdera presīti taisu, izmantojot kājas 😀 un vispār, taisot vēdera presi, paceļot ķermeņa augšdaļu, visu laiku jāvēro, lai jostas daļa paliktu stingri pie zemes. ej nu šito bebim iestāsti 😉

princesemince princesemince 21. Aug 2010, 22:09

ja nu kas, tad jāņem vērā, ka normāli cilvēkam no guļus stāvokļa NAV jāpieceļas tā, kā šeit aprakstīts par mazuli. jāapsēžas ir caur sāniņiem.
un vispār tagad 1.klasēs slimnieki sēž tādēļ, ka lielai daļai vecāku bērna aktīvai nodarbināšanai nav laika, bet jebkādas aktivitātes tiek aizvietotas ar TV un datoru.
bet tas jau tikai mans viedoklis...

21. Aug 2010, 16:42

Man paziņa bērnu praktiski no pirmajām dienām tur sēdus, žēl bija skatīties kā viņa moka mazo cilvēciņu, vairākas reizes tika teikts ka nevar tā, bet viņa neklapēja ne ar vienu ausi un tagad ar ir tāds rezultāts ka bērns savos piecos mēnešos cenšas piecelties sēdus ☹