Pasniegs Atzinības balvu „Bērnu slimnīcas lepnums”

Pasniegs Atzinības balvu „Bērnu slimnīcas lepnums”

11. May 2012, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Lai īpaši godinātu slimnīcas aprūpes personālu, piektdien, 11.maijā, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) tiks pasniegta Atzinības balva „Bērnu slimnīcas lepnums”. Sadarbībā ar Rietumu Bankas labdarības fondu, balvu pasniegs jau sesto gadu.

Atzinības balvu „Bērnu slimnīcas lepnums” šogad saņems Intensīvās terapijas nodaļas māsa Alite Kužuma un Rehabilitācijas dienesta Gaiļezerā māsa Marija Raspopova. Savukārt Atzinības raksts par teicamu darbu bērnu aprūpē un ieguldījumu aprūpes procesa attīstībā tiks piešķirts Anestezioloģijas dienesta māsai Ritmai Bērziņai, 6. nodaļas Gaiļezerā māsai Zinaīdai Krotovai, Operāciju bloka māsai Ivetai Liniņai un Psihiatrijas nodaļas māsai Svetlanai Volkovai.

BKUS valdes priekšsēdētāja Anda Čakša: „Gadu gaitā māsu darbs ir būtiski mainījies un kļuvis tehnoloģijām piesātinātāks – elektroniskie pacientu reģistrācijas žurnāli, zāļu ievades programmas, slimnīcu informācijas sistēmas. Pārmaiņas notikušas salīdzinoši īsā laika posmā, liekot arī mums pašiem mainīties līdzi, taču neatkarīgi no tehnoloģiju izmaiņām, nemainīga paliek pacienta vēlme pēc rūpīgas un kvalitatīvas aprūpes, uzmanības, mīļa vārda. Ieejot nodaļā, pirmais, ko vienmēr sastopu, ir māsa. Viņa zina visu – gan to, kur ir ārsts un pacienti, gan arī to, kādi izmeklējumi plānoti, kur novietotas medicīnas ierīces un vēl daudzas citas lietas. Šī spēja būt precīzām, zinošām, gatavām reaģēt uz jebkurām pārmaiņām, vienlaikus paliekot rūpīgām, mīļām un gādīgām, ir tas, par ko es māsas apbrīnoju un saku vislielāko paldies!” 

Rietumu Bankas labdarības fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna: „Kad pirms vairākiem gadiem sākām mērķtiecīgi atbalstīt medmāsu profesiju, viens no mūsu galvenajiem mērķiem bija pievērst gan valsts pārvaldes, gan sabiedrības uzmanību šīs profesijas nozīmīgumam. Katrs, kurš kādreiz uzturējies slimnīcā, zina, cik nenovērtējams ir medmāsas darbs, īpaši bērnu medmāsu darbs. Katru gadu mēs ar prieku pasniedzam šo balvu, lai izteiktu atzinību par rūpīgu, iejūtīgu, laipnu un izcilu darbu māsiņām, ar kurām varam lepoties!

BKUS Intensīvās terapijas nodaļas kolektīvs par savu māsu saka: „Darba kolektīvā Alite ar savu pieredzi un zināšanām palīdz uzturēt augstu profesionālo līmeni, atbalstot māsas pacientu aprūpes procesa veikšanā un veicinot pozitīvu saskarsmi ar mazajiem pacientiem un viņu vecākiem. Kā virsmāsa Alite uztur pozitīvu gaisotni kolektīvā, ik dienas cenšas dežūrpersonālu sapulcināt draudzīgai sarunai par darbu un sadzīvi. Ir sirsnīga, rīko un atbalsta ārpusdarba pasākumus. Esam bijuši gaidīti viesi viņas mājās ne tikai jubilejās.”

Savukārt Bērnu slimnīcas Rehabilitācijas dienesta kolektīvs Gaiļezerā par Mariju Raspopovu saka: „Marija Raspopova ir nodaļas un visas slimnīcas sabiedriskā „dvēsele”. Nodaļā vienmēr gatava aizvietot citus kolēģus, nebaidās uzņemties papildus slodzi. Savā darbā viņa pierādījusi sevi kā pedantisku, precīzu darbinieku, ar patiesu sirsnību un mīlestību sniedzot savu palīdzību pacientiem un viņu vecākiem. Ļoti sirsnīga, draudzīga un nesavtīga māsiņa. Marija nekad neatsaka profesionālo padomu gan jaunajiem kolēģiem, gan pacientiem un viņu piederīgajiem. Netiek žēlots nedz laiks, nedz zināšanas, lai visiem kopā izdotos pēc iespējas labāks ārstēšanās procesa rezultāts. To novērtē ne tikai kolēģi, bet arī mazo pacientu vecāki – aptaujas anketās bieži vien minēts Marijas vārds, izsakot pateicību kā iejūtīgai un labsirdīgai māsiņai, kurai var uzticēties.”

Atzinības balva „Bērnu slimnīcas lepnums” tika dibināta 2007. gadā ar mērķi godināt BKUS aprūpes personālu, kā arī, lai izteiktu atzinību par rūpīgu, iejūtīgu, laipnu un izcilu darbu. Ik gadu tiek pasniegtas ne vairāk kā trīs Atzinības balvas „Bērnu slimnīcas lepnums”, un kandidātus apbalvošanai var izvirzīt jebkurš slimnīcas darbinieks vai darbinieku grupa. Kopumā Māsu Padome šogad saņēma 11 rakstiskus pieteikumus Atzinības balvas „Bērnu slimnīcas lepnums” piešķiršanai. Saņemtie pieteikumi tika vērtēti, balstoties uz izvirzītajiem kritērijiem - darba stāžs, iniciatīva, komunikācija, apmācības procesa vadīšana un profesionālā izaugsme.

Īpašajā svētku dienā māsas ar sirsnīgu muzikālu sveicienu priecēs arī Varis Vētra un Intars Rešetins. Svinīgais pasākums notiks 11. maijā plkst. 12.30 Ārstu mājas 5.stāva zālē, Vienības gatvē 45.

12.maijs ir visā pasaulē slavenās māsas Florensas Naitingeilas dzimšanas diena. Viņa ir sniegusi būtisku ieguldījumu māsu profesijas attīstībā, formulējot māsu profesijas pamatmērķus, un bija pirmā, kas uzsvēra, ka māsas prioritārais uzdevums ir pacienta aprūpe. Viņas iesāktais virziens – atbalstīt veselības veicināšanu un novērst slimības – kā galvenais mērķis tiek turpināts arī mūsdienu māsu praksē. Ne velti Starptautiskā Māsu diena tiek atzīmēta visā pasaulē, kurā ikvienam ir iespēja atcerēties un novērtēt ieguldījumu, ko māsu darbs sniedz sabiedrībai.