Laboratoriski apstiprināti 527 jaunās gripas gadījumi; sezonālā gripa vēl necirkulē

Laboratoriski apstiprināti 527 jaunās gripas gadījumi; sezonālā gripa vēl necirkulē

02. Aug 2010, 13:20 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Līdz šim brīdim Latvijā laboratoriski apstiprināti 527 jaunās gripas AH1N1 vīrusa saslimšanas gadījumi, taču sezonālās gripas gadījumi vēl konstatēti neesot.

 

Johansone uzsvēra, ka pagaidām sezonālās gripas izplatība nav konstatēta, tāpēc arī visi gadījumi, kad tiek slēgtas skolas vai arī ir sasniegts epidēmiskais slieksnis, saistāmi ar jaunās gripas izplatību.

 

LIC apkopotā informācija arī liecina, ka pēdējās diennakts laikā ar aizdomām uz gripu LIC stacionēti 35 pacienti, bet stacionārā jau ārstējas 65 slimnieki. No stacionāra šajā gripas sezonā izrakstīti jau 77 pacienti, kuri gripu izslimojuši.

 

Johansone arī pastāstīja, ka šobrīd gripas pacientiem, kuri ārstējas LIC, slimība norit vieglā vai vidēji smagā formā un smagu slimnieku nav.

 

Jau ziņots, ka jaunās gripas izplatība epidēmijas slieksni pārsniegusi piecās Latvijas pilsētās - Rīgā, Daugavpilī, Gulbenē, Jelgavā un Rēzeknē.

 

Turpmāk LIC katru nedēļu apkopos informāciju par situāciju Latvijas pilsētās, informējot, kurās no tām gripas izplatība ir visaugstākā.

 

Epidēmijas slieksnis tiek pārsniegts, kad ir vismaz 100 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

 

Kopš pagājušās nedēļas ir konstatēta noturīga gripas izplatīšanās Latvijā, tāpēc vairs netiek ņemtas analīzes pilnīgi visiem saslimušajiem. Diagnoze tiek noteikta klīniski epidemioloģiskā ceļā jeb pēc simptomiem, izņemot īpašus gadījumus.

LETA

19. Nov 2009, 21:53

Būs labi!