Kā es veicinu Rodrigo attīstību?

Kā es veicinu Rodrigo attīstību?

29. Jan 2011, 23:42 Ambera_2012/ Jelgavas MK Ambera_2012/ Jelgavas MK

Mēs  kopā ar vīru veicinājām Rodrigo attīstību pirmām kārtām aizvedot mazuli uz baseinu, kad bija 2 mēneši. Domāju, ka ūdens tikai veicina mazuļa attīstību. Sīkāk par baseina nodarbībām nerakstīšu vairs, jo biju jau iesūtījusi par pieredzi baseinā:)Pieminēšu tikai kā piemēru, ka arī baseins  attīsta manu mazuli.

 

Otkārt ,papildus bērna baseina apmeklējumam, mājās no 4 mēnešiem liku mazo uz krāsainā puzles paklājiņa. Novietojot uz paklājiņa dēliņu ,saliku mantiņas 2-3 apkārt , lai mazajam ir vēlme satvērt tās. Vēlāk kad mazais jau vairāk līda kā tārpiņš pa zemi liku visādus šķēršļus. Lai Rodrigo lien pāri spilvenam segai un noteikti sēdēju blakus.

Tad domāju, ka arī tas, ka mazais dēliņš no mazām dienām kontaktējās ar citiem bērniņiem nāca viņam tikai par labu, jo nebaidijās no svešiem cilvēkiem. Nebija jau gluži tā , ka nekad neieraudājās, ka sveš pienāk klāt. Bet vairāk tomēr viņš pētija un izināja pasauli, jo bēbīši jau ir zinātkāri! Tāpēc bieži braucu ciemos pie mammām, kurām bija bērni vienaudži. Parasti savācāmies kopā kādas  5 mammas un pie kādas dzīvoklī taisījām attīstošās un iepazīstošās nodarbes. Sākām parasti ar to, ka bērniņi pierod pie jaunās vides iepazīstās viens ar otru:) Tad devām mantiņas , lai veicinātu satvērienu. Nolikām mantiņas blakus mazuļiem , lai veļas vai lien pakaļ mantiņai. Rodrigo parasti dabūja ātrāk mantiņas, jo bija diezgan žiperīgs. Dziedājām dziesmiņas plaukšķinājām plaukstiņas. Masējām pēdiņas. Gandrīz tāpat kā bēbīšu skoliņā.

Mājās vēl lasiju bērnam grāmatas pirms gulētiešanas. Apmeklējām arī fizioterapeitu, kas mums rādija kā trenēt bērniņam muguru un attīstīt visus muskulīšus.

 

Mājās mazajam no rītiem , kad bija viena no gaisa peldēm ar eļiņu masēju kājiņas , muguriņu, rociņas un runājos stāstiju ko es daru un ko mēs darīsim vēlāk.

Bieži šūpojāmies uz lielās piepūšamās bumbas, Rodrigo patika , kad turēju to klēpi un tad kopā šūpojāmies un es teicu čup čup čup:)) izkatījās sekojoši:

Tā laikam ejot nu jau manam dēliņam ir 1 gads un 8 mēneši. Tad nu tagad varu pastāstīt ko mēs vēl papildus daram:)

Dēliņam patīk skatīties, kā mamma taisa ēst un mazgā traukus. Rodrigo visu cītīgi novēro un tad grib pats darīt. Es arī ļauju mazgāt traukus , stāvu blakus un cītīgi parādu kā jādara. Bērns cenšas visu cītīgi atkārtot.

Trauku mazgāšana domāju palīdz bērnam attīstīt domāšanu, jo jāsaprot jau ir kā to šķivi nomazgāt?:))

 

Tad es arī ļauju bērnam mēģināt pašam apģērbties . No sākuma parādu kā vajag un tad ļauju pašām un tad paslavēju. Protams , ka nesanāk kā man gribētos bet tomēr pats galvenais , ka ir gribēšana vajag tik ievirzīt pareizās sliedēs.

Vēl Rodrigo ir divas attīstošās mantiņas , kur var ielikt ģeometriksās figūriņas. Tas viņam patīk bieži likt.

Tad arī, protams, dēliņam patīk krāsot ar zīmuļiem pa papīru to var darīt ilgi. Vismaz kāda nodarbe, kas viņam patīk uz ilgāku laiku:)

Vēl viena nodarbe, kas aizrauj mazo ir arī pirkstiņkrāsas tad var stundu noteikti , ja ne vairāk zīmēt uz papīra!

 

Vismaz divas reizes nedēļā Rodrigo brauc ciemos pie savas māsīcas, kura spēlē klavieres. Tad arī mazais sēžās klāt pie klavierēm un spēlē. Domāju, ka klausīšanās kā spēlē māsīca gammas , viņam nāks tikai par labu. Pie klavierēm, gan nesēž tik ilgi kā pie krāsošanas ar pirkstiņiem!:)

Tad noteikti mēs ejam laukā un es atļauju saprāta robežās viņam ložņāt un kāpt pa bērnu spēļu laukumiem. Rodrigo jau staigā no 10 mēnešiem tāpēc ir diezgan stabils.

 

Piedalies bilžu un stāstu konkursā un pastāsti,kā Tu savās mājās attīsti savu mazuli? Vairāk par konkursu lasi šeit!

1

22. Apr 2010, 20:07

Allicesma- Mums jau līdzīgi pirmajā reizē bija 😃 Bet nākošajās reizēs sarunājām, kā vajag to lietu darīt. Bet nav jau tā, ka viss būtu sausssss😃