Bērnu slimnīcas Vecāku mājā organizēs atbalsta grupas vecākiem

Bērnu slimnīcas Vecāku mājā organizēs atbalsta grupas vecākiem

24. Jan 2012, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

No otrdienas, 24.janvāra, Bērnu slimnīcas Vecāku mājā sāks darboties atbalsta grupas bērna zaudējumu piedzīvojušiem vecākiem un māmiņām, kuras aprūpē savu bērniņu slimnīcā.

 

Tikšanās bērna zaudējumu piedzīvojušiem vecākiem norisināsies katru otro nedēļu otrdienās no plkst. 18.30 līdz plkst. 20.30. Atbalsta grupas galvenais darbības princips būs dalīties un uzklausīt. Ikviens vecāks būs laipni aicināts dalīties savā pieredzē un pastāstīt, kas viņiem palīdzēja atgūties no zaudējuma, lai pilnvērtīgi dzīvotu tālāk – bez dusmām, aizvainojuma un vainas apziņas. Kopīgajās tikšanās reizēs vecākiem būs iespēja uzmundrināt vienam otru, vienlaikus tā būs arī vieta, kur kopīgi paklusēt, lai pieminētu savu zaudējumu.

 

Savukārt no 28.janvāra Vecāku mājā sāks darboties atbalsta grupa māmiņām, kuras aprūpē savu bērniņu slimnīcā. Plānots, ka kopīgas tikšanās notiks reizi nedēļā, sestdienās no plkst. 10.00 līdz plkst.11.30. Bērna atveseļošanās periodā svarīgi apzināties sevi un savas izjūtas, arī slimnīca ir neierasta vide, tāpēc tikšanās reizēs būs iespēja pārrunāt gan pārdzīvojumus, gan arī praktiskus jautājumus.

 

Abas atbalsta grupas vadīs „Vecāku mājas” brīvprātīgā darbiniece Evita Maurmane, kura pati piedzīvojusi bērna zaudējumu, saskaroties ar dažādām izjūtām, un šobrīd vēlas sniegt emocionālu atbalstu citiem vecākiem. „Šīs nebūs terapijas grupas un neatsvērs vizītes pie psihoterapeita, taču tās ir viens no resursiem, kas var sniegt tik nepieciešamo atbalstu. Tā būs iespēja sievietēm uzklausīt vienai otru, vairāk izprast savas izjūtas un atgūt ticību saviem spēkiem. Nepieciešamības gadījumā tiks pieaicināts arī Vecāku mājas psihologs vai kapelāns,” atzīst Evita Maurmane.

 

Atgādinām, ka par sabiedrības saziedotajiem līdzekļiem uzbūvētā un iekārtotā Vecāku māja atrodas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā Vienības gatves novietnē un ir paredzēta pacientu vecākiem, kuri vēlas būt blakus savam bērnam, kamēr notiek ārstniecības process slimnīcā. Visvairāk Vecāku mājas priekšrocības novērtē vecāki, kuriem atrasties blakus bērnam nodaļā nav iespējams, kā arī vecāki, kuru bērni slimnīcā ārstējas ilgstoši.


Vecāku mājā ir 9 guļamistabas ar 20 gultas vietām, veļas mazgājamā istaba, virtuve, kā arī ēdamistaba kopā ar atpūtas istabu. Ir arī ģimenes istabas, kurās var palikt vecāki kopā ar slimā bērna māsām un brāļiem, kā arī kāds no vecākiem ar bērnu, kurš ierodas, piemēram, uz divām dienām, lai izietu vairākas pārbaudes un saņemtu speciālistu konsultācijas.

 

Vecāku mājā pieejamas arī vairāku speciālistu konsultācijas un palīdzība – psihologs, sociālais darbinieks, jurist s un garīdznieks. Vairāk par piedāvātajām iespējām var uzzināt interneta vietnē www.vecakumaja.lv

 

Foto: www.vecakumaja.lv