10 labākie Cirque du Soleil priekšnesumi tā pastāvēšanas vēsturē

10 labākie Cirque du Soleil priekšnesumi tā pastāvēšanas vēsturē

24. Sep 2019, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

No 15.-19. janvārim Cirque du Soleil viesosies Latvijā ar izrādi CRYSTAL

Jau janvārī Latvijā ar savu jaunāko izrādi ieradīsies teatrālo priekšnesumu un cirka šovu gigants Cirque du Soleil, taču Kanādas izklaides giganta pieredzē ir daudzi starptautisku atzinību ieguvuši šovi. Lūk, 10 labākie no tiem:

1.     2004. gadā izveidotā izrāde “Kà”. Lasvegasā darbojas devīze – visu vai neko, un, šķiet, tāds ir bijis arī Cirque du Soleil motīvs, veidojot izrādi “Kà”. Šī izrāde bieži vien tiek raksturota kā grandiozākais un tehniski iespaidīgākais šovs visā Ziemeļamerikā, un tajā apvienota pirotehnika, animācija, leļļu teātris un unikāla, kustīga skatuve. Stāsta centrā ir augstdzimuši dvīņi, kuri izšķirti pusaudžu vecumā un meklē pašatklāsmes ceļu. Šova galvenā tēma ir uguns, kas spēj gan izgaismot, gan iznīcināt.

2.     1998. gadā izveidotā izrāde “O”. Šis šovs, kura nosaukums radies no franču vārda “ūdens”, noris 5700 kvadrātmetru lielā baseinā. Tā galvenais varonis Filemons dodas meklēt mīklaino Auroru un tiek ierauts pasaulē, kas pilna ar skaistām operām, plašiem okeāniem un savdabīgiem tēliem. Akrobāti, peldētāji un nirēji izpilda piruetes un airējas pāri ūdens pilnajai skatuvei, dodot skatītājiem iespēju baudīt pavisam jaunu un citādu izklaides formātu.

3.     2003. gadā izveidotā izrāde “Love”. Cirque du Soleil mēģinājums atdzīvināt Bītlu mūziku, kuras mājvieta ir Lasvegasas slavenā viesnīca “Mirage”. Izrāde attēlo grupas “Bītli” veidošanos un tās ceļu līdz izpārdotiem koncertiem un pasaules slavai. Tā tiek dēvēta par nostaļģijas pilnu izrādi, kurā ikvienam skatītājam ir iespēja izjust bītlumāniju un no jauna iemīlēties Bītlu mūzikā. 

4.     “Alegría” (1994. – 2013. gads). Viens no populārākajiem Cirque du Soleil šoviem, kura pirmsākumi meklējami Kanādas pilsētā Monreālā 1994. gadā, taču kopš tā laika skaistais šovs ir pabijis visās pasaules malās, iepriecinot miljoniem cilvēku. Pēdējā izrāde notika 2013. gadā Beļģijas pilsētā Antverpenē. Stāsta galvenais motīvs ir neierobežota enerģija un tieksme pēc varas, un tās ietvaros trakais un ar lielummāniju apveltītais vīrs Flērs ved cilvēkus pa dažreiz bīstamo maģijas un triku pasauli.

5.     1993. gadā radītais “Mystère”. Tradicionāls Cirque du Soleil šovs, kurā skatītāji tiek aizrauti ar prātam neaptveramu akrobātiku, neprātīgi uzbūvētu skatuvi un veselīgu humora devu. Šīs izrādes galvenā tēma ir dzīves steidzīgā daba, un akrobāti, tērpti kā dzīvnieki, savus priekšnesumus rāda dažādas pasaules mūzikas pavadībā. Piemēram, milzīgu japāņu bungu pavadībā ikviens skatītājs tiek aicināts patiesi nosvinēt dzīvi.

6.     1998. gadā radītais šovs “La Nouba”. Šī izrāde tika veidota Volta Disneja kūrortam, un tajā papildus ierastajiem trapeces un akrobātikas priekšnesumiem trikos tiek izmantoti arī bērnu spēļu elementi, kā lecamauklas, jo-jo un velosipēdi. “La Nouba” mērķis ir atgriezt skatītājus tādā iekšējā stāvoklī, kad par visu vari atkal brīnīties kā bērns. Tas tiek panākts, apvienojot baiļu un mistērijas elementus.

7.     “Dralion” (1999. – 2015. gads). Šova episkais nosaukums ir veidots, apvienojot angļu vārdus Dragon (Pūķis) un Lion (Lauva), kas simbolizē to, ka tajā satiekas Austrumu un Rietumu vērtības. Šo šovu ir iedvesmojušas klasiskās Ķīnas cirka tradīcijas un Rietumu mitoloģija, un tā ietvaros tiek apskatīti četri pamatelementi. Izrādē redzamos tērpus ir iedvesmojis ķīniešu, indiāņu un afrikāņu tradicionālais apģērbs. Akrobāti rāda augstākās klases priekšnesumus templim līdzīgā skatuvē, kas izgaismota ar krāsainām lampiņām.

8.     “Saltimbanko” (1992.-2012. gads). Tas ir viens no visilgāk rādītajiem Cirque du Soleil šoviem, kas devās tūrēs veselus 20 gadus, taču jāņem vērā, ka 2007. gadā tas tika nedaudz mainīts un uzlabots. Priekšnesuma nosaukums tika izveidots, kombinējot dažādas valodas, un tajā ļoti liels uzsvars tiek likts uz gaisa akrobātiku. Tāpat šova apmeklētājiem bija iespēja vērot klasiskus žonglēšanas un līdzsvara priekšnesumus. “Saltimbanko” norisinās interesantā pilsētvidē, kur nekas nav tāds, kā izskatās pirmajā acu uzmetienā.

9.     2003. gadā radītais šovs “Zumanity”. Šis šovs piešķīra jaunas šķautnes ierastajiem Cirque du Soleil priekšnesumiem, tāpēc ka tas vairs nebija draudzīgs jaunākajām auditorijām sava kabarē stila dēļ. Dejotāji, kuri izpilda pārsteidzošus akrobātikas trikus, bija tērpti ļoti trūcīgi. Šajā šovā skatītāji saņēma ierastos Cirque du Soleil kvalitātes standartus, taču šoreiz mazāks uzsvars tika likts uz apģērbu, bet lielāks uz mūziku, deju un cilvēku juteklisko pusi.

10.  1996. gadā radītais šovs “Quidam”. Stāsta galvenā varone ir vecāku ignorēta un apkārtējās pasaules nogurdināta, taču tad viņa nokļūst alternatīvā realitātē, kurā tiek lolota un izklaidēta. Krāsas un maģija parādās visapkārt viņai, atdodot dzīvesprieku meitenes pasaulei. “Quidam” ir mētelī tērpts izrādes tēls, kas atpazīstams pēc tā, ka viņam nav galvas. Viņš vada skatītājus pa sirreālo burvības pasauli, kuru īpašu padara Cirque du Soleil akrobātu neticamie triki. “Quidam” sākās kā viena vakara izrāde, bet tika pārvērsta par ceļojošu brīnumu šovu, kas ieguva neskaitāmas balvas dažādos cirka festivālos.

Latvijā jau drīzumā būs skatāma izrāde CRYSTAL, kas ir Cirque du Soleil pirmā akrobātiskā izrāde uz ledus. Šis neatkārtojamais priekšnesums apvieno sevī elpu aizraujošu daiļslidošanu, cirka mākslu, veiklu akrobātiku un pārsteidzošus trikus gaisā. Tas būs brīnišķīgs ceļojums skatītājiem pa pasakainu, brīnumu un krāsu pilnu rotaļu laukumu uz ledus. Latvijā Cirque du Soleil šovu CRYSTAL būs iespēja baudīt 2020. gada 15. – 19. janvārī Arēnā Rīga. CRYSTAL ir Cirque du Soleil 42. oriģinālizrāde. Latviešiem jau ir bijusi iespēja baudīt Cirque du Soleil izrādes “Saltimbanco”,  “Alegria” un “Varekai”.

Seko līdzi informācijai un uzzini vairāk par šo iespaidīgo un neaizmirstamo šovu! Biļetes uz šo piedzīvojumu pilno izrādi pieejamas Biļešu Serviss kasēs un https://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/gimenei/muzika-un-teatris/cirque-du-soleil-crystal-64514/. Uzzini vairāk par Cirque du Soleil šeit: www.cirquedusoleil.com