Superbēbis: Piena bankas veidošana

13. Apr 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Brīdī, kad viesojamies pie mazā Everta, Superbēbītim jau apritējušas 2 nedēļas. Māmiņa Kitija dalās ar zīdīšanas pieredzi, norādot, ka plāno veidot piena banku, lai nepieciešamības gadījumā uz brīdi varētu atstāt bērniņu arī ar tēti.

Zīdīšanas konsultante, Māmiņu Kluba Vecāku skolas lektore Sandra Lase, vaicāta par piena bankas veidošanu, norāda, ka tad, ja māmiņa plāno atsākt strādāt, studēt vai arī zina, ka viņai būs nepieciešama piena banka, to var veidot, regulāri atslaucot pienu un uzglabājot to ledusskapī vai saldētavā. “Ja nepieciešams sagatavot lietošanai pienu no saldētavas, to 24 stundas iepriekš pārliek ledusskapī, bet pirms lietošanas to uzsilda siltā ūdens peldē,” skaidro zīdīšanas konsultante Sandra Lase, piebilstot, ka mammas pienu saldētavā var uzglabāt pat gadu.

Speciāliste rekomendē pienu uzglabāt tādās devās, kādas bērns var apēst vienā reizē, jo pēc atkausēšanas pienu atkārtoti vairs nedrīkst ne sildīt, ne arī sasaldēt.

Kādu piena pumpi izvēlēties?

Izvēloties piena pumpi, svarīgi apzināties, cik bieži to nāksies izmantot. Ja mamma vien retu reizi dodas projām no mājām, pilnībā pietiek ar rokas darbināmu pumpi, bet, ja pienu jāatslauc regulāri, tad var izvēlēties elektrisko pumpi. “Ja bērniņam ir kādas problēmas ar zīdīšanu un mamma baro tikai ar atslauktu pienu, iesaku elektrisko pumpi,” ar padomu dalās S. Lase

Seko līdzi, kā aug Superbēbītis!

Eksperts

Sandra Lase

Zīdīšanas konsultants IBCLC, Latvijas Zīdīšanas veicināšanas konsultantu asociācijas dibinātāja
Sandra Lase Vecāku skolā