Superbēbis: Mājas aptieciņa

03. Mar 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kitija gaida savu otro bērniņu un jau pavisam drīz mazulīša dzimšanas brīdī klāt varēsim būt arī mēs. Kamēr vēl laiks, jāsagatavo viss nepieciešamais. Dzemdību soma sakārtota, dzemdību sagatavošanas kursi apmeklēti, vajadzētu pārskatīt arī mājas aptieciņu. Kam tajā jābūt?

Termometrs

Sertificēta bērnu māsa, Māmiņu Kluba Vecāku skolas lektore Elita Svareniece kā primāro, kam jāatrodas mājas aptieciņā, nosauc termometru. “Paaugstinātas temperatūras gadījumā bērnam var rasties dažādas problēmas, piemēram krampji, tāpēc mājās jābūt termometram, lai varētu kontrolēt temperatūru,” norāda Elita Svareniece.

Līdzeklis temperatūras pazemināšanai

Aptiekās pieejami dažādi sīrupi, kas paredzēti bērniem termperatūras pazemināšanai, tomēr sertificēta bērnu māsa Elita Svareniece vērš vecāku uzmanību, ka ļoti augstas temperatūras gadījumā bērnam var būt vemšana, tāpēc paaugstinātas temperatūras gadījumā var lietot speciālus līdzekļus – svecītes, kas ievadāmas taisnajā zarnā.

Līdzeklis pret alerģiju

Elita Svareniece uzsver, ka gadījumos, kad bērnam pirmajā dzīves gadā veidojas alerģija, ne vienmēr ir skaidrs tās iemesls. “Jaundzimušajam var rasties tūska, apgrūtināta elpošana, viņš var sākt sēkt,” skaidro bērnu medmāsa.

Sāļu šķidrums

Ja bērnam ir vemšana, šķidra vēdera izeja, viņš zaudē ne tikai šķidrumu, bet arī mikroelementus, tāpēc ieteicams, lai mājas aptieciņā atrastos kāds no aptiekā nopērkamajiem sāļu šķidrumiem.

Melnā ogle

Melnā ogle der ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem un palīdz savākt toksīnus. Elita Svareniece gan uzsver, ka arī melnās ogles gadījumā, tāpat kā ar jebkuru citu medikamentu, svarīgi ir izmantot pareizas devas.

Iesnu atsūcējs

Izteiktu iesnu gadījumā labs palīgs ir atsūcējs, jo bērni līdz 3 gadu vecumam vēl paši neprot izšņaukt degumu.

D vitamīns

Gan bērniem, gan pieaugušajiem, kuri dzīvo mūsu platuma grādos, svarīgi ir lietot D vitamīnu. “Tā devas nozīmē ģimenes ārsts, jo medikamenti ir dažādi. Ārkārtīgi svarīgi, lai tā nebūtu par maz, jo nepietiekams D vitamīna līmenis var kavēt bērna attīstību, veicināt trauslu kaulu veidošanos,” uzsver E. Svareniece.

 

Atceries, ka aptieciņa jāņem līdzi arī visos ceļojumos!

 

Eksperts

Elita Svareniece

Sertificēta bērnu māsa, LMA valdes locekle
Elita Svareniece Vecāku skolā