Mīlestības nevar būt par daudz. Apskāviena spēks

Mīlestības nevar būt par daudz. Apskāviena spēks

15. Feb 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Nav ilgi jādomā, lai saprastu, ka apskāviens ir viena no tām lietām, kurai ir milzīgs spēks. Vai atceraties, cik neizmērāmi labas un pacilājošas sajūtas tevi pārņēma tajā brīdī, kad pirmo reizi paņēmi rokās savu jaundzimušo bērniņu? Apskāviens ir ārkārtīgi nozīmīgs mazuļa attīstības elements un nozīmīgu lomu tas spēlē arī vecāku dzīvē.

Apskāviens spēj mazināt stresu

Vienkāršam apskāvienam ir milzīgas priekšrocības, ko iegūstat gan jūs, gan mazulis tajā mirklī, kad vienkārši samīļojaties, jo šāda veida saskarsme ir ļoti spēcīgs instruments, kas bez vārdiem spēj nodot empātiju un “Esmu-ar-Tevi” vai “Es - saprotu - kā-Tu - jūties” sajūtu. Patiesībā, vienkārša samīļošanās vai apskāviens ir visspēcīgākais vecāku instruments, tāpēc nebaidieties to izmantot jo biežāk, jo labāk!

Apskāviens ne tikai palielina oksitocīna jeb laimes hormona izdalīšanos, tas samazina stresa hormonu – kortizolu. Un rezultātā mēs iegūstam daudz vairāk pozitīvu sajūtu un mazāk stresa!

Galu galā, šāda pieeja jums kā vecākiem, sevišķi, ja esat pirmā bērniņa gaidībās un īsti nezināt, kādas sajūtas gaidīt, – apskāvieni un mīlestības izrādīšana –, dos daudz vairāk miera, kas palīdzēs daudz labāk tikt galā ar ikdienas pienākumiem.  

Apskāviens pozitīvi ietekmē mazuļa smadzeņu attīstību

Samīļošanās laikā tiek stiprināta drošības un kopības sajūta, kas ir liels un pozitīvs stimuls attīstībai. Mazulis, kurš jūtas pārliecināts un drošs, ir gatavs uzņemties lielāku risku, ir atvērtāks jaunās pasaules izzināšanai. Drošības sajūta rada pārliecību, mazina bailes no jaunām lietām.

Apskāviens un laba veselība

Noteikti ikviens no mums kādreiz dzīvē ir juties noskumis, piedzīvojis sliktu garastāvokli. Un tad, kad mēs tā jūtamies, mēs meklējam iespēju kā šo pašsajūtu uzlabot. Tad satiekam kādu sev mīļu cilvēku, kurš mūs vienkārši samīļo. Te īsti vietā būtu teikt, ka pēc šāda apskāviena reizēm sakām “Palika vieglāk”. Un patiesi, apskāvienam ir spēks mazināt asinsspiedienu. Emocijas un sajūtas, kas rodas šāda pozitīva kairinājuma rezultātā, palīdz stiprināt mūsu imunitāti. Bieži vien pietiek ar pozitīvām domām, lai tiktu galā ar iesnām vai saaukstēšanos. Ja mīlestības un apskāvienu pietiek, tad mūsu organismā ražojas laimes hormons oksitocīns, kuram ir ļoti nozīmīga loma mūsu pašsajūtas veidošanā. Kāpēc lai būtu savādāk ar mūsu mazuļiem? Tāpēc, nav brīnums, ka esam atkal un atkal gatavi samīļoties un apskauties!

Apskāviens ir spēcīgs attiecību stiprinātājs

Apskāviens palīdz veidot spēcīgu saikni starp jums un jūsu mazuli. Daži šo sajūtu raksturo kā patīkamas emocijas, citiem tas asociējas ar patīkamu siltuma sajūtu. Svarīgākais šajā procesā ir tas, ka apskāviens nav “vienvirziena”. Tajā vienmēr piedalās divas puses. Un abas iegūst. Apskāviena laikā mēs apmaināmies ar pozitīvām domām, un, lai gan ir cilvēki, kuri uzskata, ka sajūtas nav izmērāmas, mūsu mazuļi, tieši tāpat kā esot māmiņas vēderā, jūt viņas sirdspukstus, jūt to bezgala lielo siltumu un mīlestību apskāviena laikā.

Tavs apskāviens šodien var dot spēku Tavam mazulim izaugt par empātisku un spēcīgu personību nākotnē, tāpēc nebaidies no tā, ka ar savu apskāvienu vari izlutināt mazuli. Mīlestība un tās izrādīšana pret bērnu apskāviena veidā, sevišķi laikā, kad veidojas viņa personība un viņš iepazīst pasauli, nevar būt par daudz!