Meklēs donores Mātes piena bankai

Meklēs donores Mātes piena bankai

09. Nov 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Lai izdzīvošanai tik svarīgo mātes pienu saņem arī tie priekšlaikus dzimušie bērni, kuru mammām piena nav, Bērnu slimnīcā pirms diviem gadiem sākta Mātes piena bankas izveide.

Šobrīd savākti nepieciešamie līdzekļi iekārtu izveidei, Veselības ministrija ir paredzējusi arī ikgadēju finansējumu bankas ikdienas darba nodrošināšanai. Iekārtas tiks uzstādītas līdz gada beigām, kad arī tiks uzrunātas piena donores.

Nepieciešamās iekārtas Mātes piena bankas noorganizēšanai tiks nopirktas par ziedoto naudu sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu. Tikmēr Veselības ministrijā ir rasti risinājumi juridiskiem un organizatoriskiem jautājumiem, lai Mātes piena banka Latvijā varētu darboties, ievērojot visus drošības pasākumus. Veselības ministrija ir paredzējusi arī ikgadēju finansējumu bankas ikdienas darba nodrošināšanai 76 tūkstošus eiro apmērā, skaidroja Snipe.

Mātes piena banka tiks izmantota priekšlaikus dzimušiem bērniņiem, kuriem nepieciešams donores piens, lai novērstu nopietnu attīstības un veselības problēmu rašanos.

Plāno, ka ar pienu banku nodrošinās vienlaicīgi 10 donores, kuras var ziedot ap litru piena nedēļā. Donores tiek īpaši anketētas, veiktas veselības pārbaudes, tiek apmācītas un nodrošinātas ar visu nepieciešamo aprīkojumu. Reizi nedēļā piens sasaldētā veidā būs jānogādā Bērnu slimnīcā.

Donores uzrunās tad, kad pilnībā būs iekārtota Mātes piena banka.