Martas dzimšanas diena un mana dzimšanas diena kā mammai

Martas dzimšanas diena un mana dzimšanas diena kā mammai

04. Jan 2023, 22:38 Martas mamma Martas mamma

25.03. ap plkst.17.00 izdalījās gļotu korķis. Sapratu, ka šī nav nekāda mācību trauksme un sapratu - tas brīdis ir klāt! Šodien vai rīt, bet mēs drīz tiksimies!

Pasūtīju picu, sagaidīju vīru, paēdām un ap 21 nogāja pirmie ūdeņi. To nebija daudz, jo notecēja tik vien kā gar kāju un papilēja dažas minūtes, pirms gāju dušā.

Jau plkst. 22 sākās kontrakcijas, kas jau ir nevis ar stundu starplaikiem, bet 10 minūšu. Katra arvien stiprāka. Tā divas stundas jau pa 7 minūšu intervālam. Nolēmām zvanīt dzemdību namam, jautāt vai jau braukt. Tur tāda samiegojusies dāma-" nē, nu, brauciet, ja uzskatiet, ka tās ir kontrakcijas". Ok, braucam.

Aizbraucot uz dzemdību namu, tiek konstatēts, ka ir tikai 2cm. Ņemot vērā, ka intervāls tikai 7min, biju pārliecināta, ka būs vairāk, bet nu neko .

1 naktī manas kontrakcijas paliek spēcīgākas. Toņos vēl pajautā- " nunu, kur tad pie 2cm tā sāp. " Tiešām sāp.

4, kad sāpes tiešām baigās, pārbauda atvērumu - tikai 3cm, jo ūdeņi vēl nav nogājuši līdz galam. Domāju- fak, tiešām? Ok, pārdur ūdeņus un uzreiz 4cm. Esam gatavi braukt augšā uz zāli.

Kontrakcijas pēc ūdeņu pārdušanas dabīgi veeeeel spēcīgākas un es lūdzu epidurālo. To saņemot mēs ar vīru izmantojam laiku pasnaust, jo saprotam, ka vairāk iespējas nebūs.

7 no rīta, pārbauda atvērumu- 6cm . Nekas daudz. Tad tiek noskaidrots, ka mazulis īstenībā nav ar galviņu pretī dzemdību ceļiem un iespējams būs jādomā par ķeizaru. Nedaudz nepareizi galva sagrozīta. Fak. Ok. Uzliek pie sistēmas, dod oksitocīnu, lai process norit ātrāk.

9.00 nākamā pārbaude, īsti nekas uz priekšu nav gājis. Turpinu gulēt pie sistēmas ar oksitocīnu un gaidu ziņas vai būs ķeizars. Daudz domu, jo tam nebiju morāli gatava, bet vīrs blakus un mierina, ka viss būs labi. Tas palīdz.

Plkst 11 un atvērums 8 cm. Vecmāte saka- labi, palīdzēsim šim bērniņam nākt pasaulē pašam. Tev būs japastrādā. Cēlos kājas un katrā kontrakcijā apļoju gurnus uz leju. Epidurālā bija beigusies un es atteicos to papildināt, lai izjustu izstumšanu. Līdz ar to šī gurnu apļošana bija īpaši grūta, bet vīrs un vecmāte ļoti palīdzēja morāli un fiziski. Bērniņš spieda uz taisno zarnu un daktere slavēja, ka tas ir ļoti, ļoti labi. Pēc stundas atnāk daktere, pārbauda atvērumu,tas ir pilns un viņa saka- sākam darbu.

Es nebiju gulējusi jau 30 stundas un tagad ir vissvarīgākais brīdis, kurā man jāsakopo spēki un jādara maksimālais. Sākam ar "sss" cik spēka. Vecmāte, daktere un vīrs visi komandā bļauj- vēl, vēl, vēl, stiprāk! Vēl! Es klausos viņos un cenšos no visa spēka un nav sevis žēl. Pēc pāris šādām stumšanām sākam ar aizturēto elpu un "bērniņa kakāšanu" (kursos noteikti šis ir dzirdēts) un sajūta ir precīzi tāda kā apraksta Zīle savos kursos- lielākais aizcietējums pasaulē.

Es spiežu, spiežu un vienu brīdi vienkārši no pārguruma un adrenalīna pazūd realitātes sajūta ap sevi un apkārt notiekošo. Neaprakstāma sajūta, bet sakoncentrēju spēkus un pēc brīža man uzliek uz krūtīm manu bērniņu. Šajā brīdī šķiet,ka manu raudāšanu varēja dzirdēt skaļāk nekā meitas pirmo raudāšanu. Vīrs pārgriež nabassaiti un esam trijatā. :)

DALIES AR SAVU DZEMDĪBU STĀSTU ARĪ TU!

Kā pievienot SAVU DZEMDĪBU STĀSTU?

  1. Spied podziņu pie sava profila "PIEVIENOT RAKSTU"
  2. Izvēlies rubriku "Jaundzimušais" un atslēgvārdus "Dzemdību-stāsti", "Konkursi"
  3. Pievieno savu stāstu
  4. Kad viss izdarīts, spied SAGLABĀT, un stāsts pēc dažām minūtēm nokļūs portālā.

Savu stāstu vari iesūtīt arī anonīmi, sūtot to uz indra@maminuklubs.lv

 

Starp visiem iesūtītajiem stāstiem 31. janvārī izlozēsim vienu, kura autorei dāvāsim mīļu dāvanu

Mazuļa dienasgrāmatu 

"mazulim pa pēdām"

Pieraksti sava mazā tik nozīmīgos dzīves mirkļus vienuviet ar "mazulim pa pēdām" dienasgrāmatu.

Mazuļa dienasgrāmata izceļas ar lielisku saturu, kas ir paredzēts no dzimšanas līdz mazā 7 gadu vecumam, bet ar to tas nebeidzas ik gadu ar savu mazo vari izspēlēt intervijas un uzzināt viņam tajā brīdī tik aktuālas lietas. Piemēram, ko viņam patīk vislabāk darīt ar mammu, kas būs, kad izaugs liels, spilgtākā atmiņa no aizvadītā gada un citas aktuālas lietas bērna dzīvē.

WWW.MAZULIMPAPEDAM.LV