Kā neapjukt, izvēloties gudri bērnu apģērbu

Kā neapjukt, izvēloties gudri bērnu apģērbu

14. Oct 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

“Mums būs mazulis!” Ir pati laimīgākā frāze, kas izriet no vecākiem, kuri cer sagaidīt savu brīnumiņu. Nevienam vecākam, plānojot atvasītes, neuztrauc pieredzes trūkums pirmā pūriņa sagādāšanā līdz kamēr sāk vākt informāciju, kas nepieciešams, meklēt veikalos un iegādāties. Dažkārt informāciju plūsma sociālajā vidē ir tik piesātināta vai pretēji- tik maz, ka izveidojas apjukums. Gribas dot to labāko tikko dzimušam mazulim- bet ko un kā?  Kas ir organisks? Kas ir ķīmisks? Kas ir drošs un kas veselīgs?

Zīmola Petite Kingdom radītāja Agnese Baumane skaidro, ka audzinot divas meitiņas un izejot cauri bērnu ādas un alerģijas veselības problēmām, saskatīja nepieciešamību Latvijā ieviest pārmaiņas ar ilgtspējīgu, ētisku un videi draudzīgu apģērbu zīmolu ieviešanu tirgū.

“Vispirms sākas ar vajadzību, pēc tam ar palīdzēšanu citiem vecākiem un turpinu tālāk jau ieviest informatīvas un pozitīvas pārmaiņas savā vidē. Atceros, kad man bija neskaitāmi zvani un lūgumi no topošām māmiņām par to, kur pirkt mazulim apģērbu, kam pievērst uzmanību un kā lai saprot, kas vispār ir nepieciešams- jo mazulis tik ātri izaug, kad vecāki nevēlas liekus tēriņus” skaidro Agnese.

“Lielākoties cilvēki uzskata, ka organisks apģērbs ir jauns modes kliedziena termins. Ļaujiet man paskaidrot, kas notiek ar jūsu mazuli un vidi apkārt!

Jā, piekrītu, ka vārds “ekoloģisks”, “organisks” ir viens no mārketinga veidiem, lai pievērstu produkta uzmanību, bet kā atpazīt vai tas nav kārtējais pārdošanas triks?”

Kā atšķirt vai tas, ko nopērc ir organisks?

Zem logo vai uzņēmuma aprakstā jābūt sertifikāta numuram. Šoreiz par piemēru ņemsim Frugi- vienu no Petite Kingdom zīmoliem. Frugi izmanto 100% GOTS (GOTS – Global  Organic Textile Standart) 90% apģērbos. Tas nozīmē, ka apģērbu iegūšanas process tiek stingri uzraudzīts no asociāciju puses, lai kokvilnas audzēšanas, audumu ražošanas process būtu bez jebkādas ķīmijas pievienošanas.

Ar ko atšķiras organiska kokvilna no standarta kokvilnas?

Frugi skaidro, ka bioloģiskā kokvilna ir ne tikai videi draudzīgāka, jo tiek patērēts mazāk ūdens, bet arī ir ievērojami mīkstāka, jo šķiedras paliek neskartas un netiek sadalītas ar skarbajām ķimikālijām, ko izmanto parastās kokvilnas apstrādē.

Nekādu ķīmisko atkritumu izmešana

Tā kā ražošanas procesā netiek izmantotas ķīmiskās vielas, nesastapsim kaitīgos atkritumus mūsu eko-sistēmā. Frugi ir ari izslēdzis plastmasas pakarināmos, turklāt tagad drēbes tiek piegādātas klientiem 100% ražotas kukurūzas cietes maisiņos, kurus var izmest mājas komposta kaudzēs. Laimīgi cilvēki, laimīgi lauksaimnieki un vēl laimīgāka planēta.

Kā ietaupīt iegādājoties bērniem apģērbu?

Petite Kingdom ieteikums pirmā pūriņa iegādei- skatīties uz gatavu komplektu, tas atvieglos vecākiem neziņu, ko tieši iegādāties. Apzināt tā, lai ir cimdiņi, cepure, bodiji, bikses, rāpulītis; vai komplektē pats pievēršot uzmanību divrindu podziņām, biksēm ar atlocītu gumiju jostas un potīšu daļā- tādējādi mazulis augs kopā ar apģērbu.

Mēs piedāvājam drēbes, kas ir nēsājamas no abām pusēm- kur ir vienā pusē viens raksts, bet otrā pavisam cita krāsa. Pievērsiet uzmanību biksēm, ka pietiek vieta autiņbiksītēm, lai mazulis justos komfortabli. Vecākiem būs ērti, ja rāpulīšiem ir roku atlocītes, kas kalpo kā cimdiņi, kombinezoni ar termo audumu iestrādi, nesakaršanas un nenosalšanas gadījumā.

Mūsu Latvijas laikapstākļi ir salīdzinoši ar daudz nokrišņiem, tāpēc no Spāņu zīmola esam sagādājuši atbilstoša adījuma cepures, balaklāvas, cimdus, zeķubikses, lai tās būtu gan praktisks, gan arī kā skaists aksesuārs.

Pozitīva ietekme savā valstī

Mums rūp ik katrs bērniņš- vai tas ir nācis no ģimenes vai arī no institūcijas. Tev ir iespēja ar mums kopā atbalstīt iniciatīvu “Lielas Rūpes par mazajiem”, kur no katra Tava pirkuma 5% aiziet bērnu nama bērniem, kas atrodas slimnīcā, lai nebūtu vieni.

www.petitekingdom.com