Kā ēdināt ar krūti vienlaikus divus

Kā ēdināt ar krūti vienlaikus divus

28. May 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Praktiski visas māmiņas, kas uzzina, ka zem savas sirsniņas nes dvīnīšus, uzdod jautājumu: "Kā es varēšu abus reizē pabarot ar krūti, ja dažiem pat vienu pabarot ir grūti?". Piedāvājam vairākus padomus!

Tāpat kā pēc viena bērniņa dzimšanas, arī pēc dvīnīšu nākšanas pasaulē, mazie ir jāliek pie krūts pēc iespējas ātrāk. Sievietes organisms ir ļoti gudrs: jo vairāk bērns zīž krūti, jo vairāk tas izsstrādā hormonu, kas atbild par piena ražošanu krūtīs. Citiem vārdiem - pieprasījums nodrošina piedāvājumu. 

Un tomēr, ja dvīnīši dzimuši pirms laika, viņus uzreiz pēc dzemdībām neliek mammai pie krūts, bet pārbauda viņu veselību un dara visādas citādas nepieciešamas lietas. Tādā situācijā ir savarīgi, lai māmiņa saglabātu pienu un cestos mazuļus barot ar savu pienu no pirmās viņu dzīves dienas, kaut nelielās devās, pārējo pienu atslaucot ar piena sūknīti. 

Pareiza darba organizācija

Protams pirmais dzīves gads ģimenei, kurā ir dvīnīši, ir sarežģītāks kā ģimenei, kurā ienācis tikai viens bērniņš. Tāpēc jau grūtniecības laikā parūpējies par to, lai pilnīgi ar visu nebūtu jātiek galā tev vienai. Kopā ar vīru izdomājiet, kam no radiem varētu lūgt palīdzību pēc dvīnīšu dzimšanas. 

Tāpat grūtniecības laikā jāuztur labas attiecības ar ginekologu vai vecmāti, lai jebkurā tev vēlamā laikā tu varētu konsultēties ar speciālistu par dvīnīšu pareizu krūts ēdināšanu!

Pacenties atrast domubiedrus - ģimenes, kam arī ir dvīnīši, sapratīsi, ka neesi viena, un, ka ir kam vaicāt padomu, ir, ar ko dalīties pieredzē, ir cilvēki, kam ir līdzīgas problēmas, šaubas, kas jāizdzenā. 

Krūts ēdināšanas sākums

Krūts ēdināšanas sākumā jāņem vērā viss zemāk minētais:

- jāsāk ar krūti ēdināt pēc iespējas agrāk

- jābaro bieži

- nevajag krist panikā, ja šķiet, ka piena ir maz

Gadījumā, ja bērni, piemēram, ir slimnīcā, piena saglabāšanai ir jāveic atslaukšana ik pēc 2-3 stundām un vismaz 1 reizi naktī.

Māmiņ! Dvīnīšu vai trīnīšu krūts ēdināšanā ir svarīgi pēc iespējas agrāk krūts ēdināšanu izveidot kā rituālu, lai velti netērētu laiku. Sākumā, kamēr tu sapratīsi, kādas krūts ēdināšanas pozas tev un mazuļiem ir ērtākās, paies kāds laiciņš. Centies būt pati pēc iespējas mierīgāka, un atpūties pēc katras ēdināšanas. Vislabākā vieta tev un mazuļiem sākumā būs guļamistaba. Sākumā mazuļus baro pēc pieprasījuma, tad, kad tev šķiet, ka viņi ir izsalkuši un atceries par pieprasījuma-piedāvājuma nosacījumu!

Kā barot mazuļus: vienlaikus vai pa vienam?

Dvīnīšu krūts ēdināšanā tev ir iespējas izvēlēties - vari barot mazuļus gan vienlaikus, gan pa vienam. Ideālu pozīciju atradīsi, izmēģinot visas krūts ēdināšanas pozas.

Vienlaicīga mazuļu ēdināšana ietaupīs laiku, un palīdzēs izstrādāties optimālajam piena daudzumam. Ja viens mazulis zīž vājāk, piens izstrādāsies sliktāk. Bet, ja dvīņus baro vienlaikus un otrs mazulis zīž aktīvi, tad viņš palīdz saražot nepieciešamo piena daudzumu. 

Un tomēr daudzām sievietēm tomēr patīk barot katru mazuli atsevišķi, piedāvājot viņam vienā ēdienreizē abas krūtis, vai katram bērnam pa "savai" krūtij. Ja bērni paēduši un ir mierīgi, nevajag vadīties pēc standartiem, māmiņa pati var veidot krūts ēdināšanas režīmu, vadoties pēc sajūtām. 

Daudziem dvīņiem ir grūti pierast pie vienāda krūts ēdināšanas ritma. Piemēram, ja viens izdzer visu krūti reizi 4 stundās, otrs nezīž tik aktīvi un vēlas ēst ik pēc 2 stundām. Tātad - jābaro tomēr atsevišķi. Pluss acīmredzams: varēsi katram bērnam krūts ēdināšanas laikā veltīt nedalītu uzmanību. 

Padomi, kas atvieglos krūts ēdināšanu:

  1. Prakse parādīs, vai ir vērts piedāvāt bērnam vienu un to pašu krūti katrā ēdienreizē, vai tomēr krūtis mainīt. 
  2. Ja bērni atšķirīgi pieņemas svarā, viens ir aktīvāks, otrs - mazāk aktīvs, tad krūtis noteikti jāmaina, katrā reizē mazulim piedāvājot citu krūti. 
  3. Pie pilnākās krūts liec mazuli, kurš izrāda, ka ir vairāk izsalcis.
  4. Jaundzimušie un īpaši priekšlaikus dzimušie bērniņi ātri nogurst, tāpēc viņi mēdz krūti zīst ilgāk. 
  5. Pašā sākumā katram bērnam pietiks ar 5-7 minūšu ilgu ēdināšanu, bet vēlāk krūts ēdināšanas ilgums var palielināties. 
  6. Kopumā, ja bērns krūti zīž labi, viņš var izzīst pienu pietiekamā daudzumā 10 minūšu laikā. 

Nakts ēdināšana

Naktī dažas mammas mazuļus ēdina pēc pieprasījuma, citas tiklīdz paēdis ir viens, modina augšā otru mazuli, lai viņu pabarotu, un lai mammai būtu iespēja pagulēt ilgāk. Jebkurā gadījumā, naktī mazuļus labāk ir nelikt pārāk tālu no sevis, lai varētu viņus vērot, un organizēt krūts ēdināšanu tā, lai nakts būtu pēc iespējas mierīgāka visiem - gan mammai, gan bērniem. 

Mammai naktī nav sevi fiziski jānogurdina

Pareizas, ērtas krūts ēdināšanas pozas ir ļoti svarīgas: dvīnīšu mammai biežāk jāpavada laiks, barojot mazuļus gan naktī, gan dienā, pleci, kakls un mugura to īpaši spēcīgi izjūt. Var rasties arī sāpes. 

Pievērs uzmanību, lai mugurai būu ērti ēdināšanas laikā, sānos novieto lielus spilvenus, lai varētu bērnus uz tiem atbalstīt. Krūtīm jāatrodas tādā augstumā, lai bērni varētu ērti tikt pie krūts galiem. 

Barošanai ērts ir arī pakaviņš. 

Mammai ir tikai divas rokas un tas visu sarežģī, kad mazulis nevar normāli tikt pie mammas krūts gala. 

Apskati krūts ēdināšanas pozas bildēs!

Paralēlā ēdināšana: abi mazuļi atrodas līdzās viens otram, vienu mazuli mamma tur šūpuļsatvērienā, otram atbalsta galvu un viņa kājiņas ir mammai aiz muguras.

Abi bērni, tiek ēdināti futbolbumbas satvērienā ar kājiņām mammas mugurpusē.

X – pozīcija: viens mazulis šūpuļsatvērienā, otrs - futbolbumbas satvērienā.

V-pozīcija: mamma bērnus tur šūpuļsatvērienā, abu kājiņas ir blakus, bet ķermeņu poza veido tādu kā V burtu.

Māmiņu Klubs