Jaundzimušais žagojas

Jaundzimušais žagojas

12. Jan, 12:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Tas, ka jaundzimušais žagojas, pirmajā dzīves gadā nav nekas neparasts. Ja esi saskārusies ar tādu situāciju - satraukumam nav pamata, tas nav nekas nopietns. Bet tik un tā, gribas taču noskaidrot biežās žagošanās iemeslu, lai saprastu, kā no tā izvairīties.

Kāpēc jaundzimušie žagojas?

Pats izplatītākais iemesls, kāpēc jaundzimušais žagojas, ir tas, ka viņam ir vēsi. Ja bērniņam ir auksti, viņa organisms samērā bieži reaģē uz to tieši ar žagām. Atceries: ja bērniņš žagojas, kad viņam ir auksti, viņš vienkārši signalizē tev par savu problēmu. Vislabākais, ko var darīt mamma šajā situācijā, uzreiz paņemt mazuli rokās, turklāt - mazuli var daļēji atģērbt, tad mazuli jāapskauj, jāpieliek viņu pie krūts, vai uz mammas kailā vēdera. Ja telpās ir auksti, varat abi apsegties ar sedziņu, pledu vai šalli. Redzēsi, cik ātri mazulis sasildīsies no tava siltuma. Sasilis bērniņš uzreiz pārstās žagoties, nomierināsies, un, iespējams, pat iemigs.

Saprast, vai mazulim nav auksti, var pataustot viņa deguntiņu vai ādu locītavās - zem ceļa, pie elkoņiem. Viegli vēsas rociņas un kājiņas nebūt neliecina par to, ka mazulis ir nosalis. Šie vienkāršie orientieri palīdzēs tev pareizi novērtēt mazuļa stāvokli, kā arī - izvairīsies no lieka satraukuma. Jau sen zināms, ka mazuļi ļoti jūtīgi reaģē uz savas mammas stāvokli. Tāpēc, ja būsi pati mierīga, tad arī mazulis nebūs kaprīzs.

Citi žagošanās iemesli ir slāpes, pārēšanās, spēcīgs emocionālais satricinājums. Tāpēc mēģini saprast, kas uz tavu mazuli neattiecas, lai noskaidrotu žagošanās patieso iemeslu. Piedāvā mazulim padzerties, padomā, vai viņš nevarētu būt pārēdies. Ja mazulis ir uztraukts, piemēram, ir bijis svešā vietā, ciemos, sev neierastos apstākļos, nomierini viņu, piedāvā viņam krūti, paglāsti viņu.


Nopietni žagošanās iemesli

Pavēro mazuli. Ja esi pārliecināta, ka bērniņš nav nosalis, nevēlas padzerties, nav pārēdies, tad jaundzimušā žagošanās iemesli var būt arī nopietnāki. Ja žagas ir ilgstošas, pārliecinies par to, vai mazulis nav apslimis. Ilgstošas žagas var izraisīt arī nopietnas saslimšanas, piemēram, plaušu iekaisumi, un nieru, kuņģa vai zarnu traktu saslimšanas. Bez tam, tādas žaas var rasties arī krūšukurvja vai muguras smadzeņu traumas rezultātā.

Ievērojot mūsu ieteikumus, centies orientēties arī uz mazuļa vecumu. Divus mēnešus vecam bērniņam padzerties var piedāvāt krūts pienu, bet mazulim, kas vecāks par 7 mēnešiem - tīru ūdeni. Ņem vērā arī sava mazuļa ieradumus. Neviens viņu labāk nepazīst par tevi!

Māmiņu Klubs

20180111150304-50792.jpg