Gaidību un radību ceļvedis: Ceturtais trimestris

25. Oct 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

TV personības Kristīnes Stakenas dēliņam Leo jau divi mēneši! Kā Kristīne iejutusies māmiņas lomā un kāds izvērties viņas grūtniecības ceturtais trimestris?

Sarunā ar Māmiņu Klubu Kristīne atklāj, ka pirmie mēneši ar mazulīti aizritējuši labāk nekā viņa domājusi. “Esmu sieviete, kurai bija lielā laimes sajūta, un hormoni visu ievirzīja pareizajā virzienā,” stāsta Kristīne Stakena, atzīstot, ka reizēm, protams, piezogas panika, negulētas naktis, taču tam visam pāri ir laimes sajūta. “Šajos divos mēnešos esam daudz ko iemācījušies viens par otru. Ir bijuši grūti vakari, ir bijuši vakari, kad nevaram aiziet gulēt, taču es esmu prasījusi palīdzību un līdzcilvēki, kad vien tas bijis iespējams, to snieguši,” stāsta TV personība.

“Es ļoti gribēju bērniņu. Es ticu, ka bērniņš manī var atvērt jaunu potenciālu un noteikti piešķirt dzīvei citu jēgu. Man gribējās satikt jaunu sevi, jo šķita, ka tik daudz kas ir izdzīvots, bet man vēl ir tik daudz, ko dot,” atzīst K. Stakena

Kas ir ceturtais trimestris un kas šajā periodā notiek ar sievietes ķermeni, vaicājam ārstei, ķirurģei, Cilmes šūnu bankas medicīniskajai konsultantei Inesei Bolmanei!

Par ceturto trimestri sauc pēcdzemdību periodu. “Ir termins “nedēļniece”, kas nozīmē nevis nedēļu, bet gan 6 nedēļas jeb 42 dienas,” stāsta ārste Inese Bolmane, skaidrojot, ka šajā laikā sievietes ķermenim būtu jāatgriežas iepriekšējā veidolā. Šo sešu nedēļu laikā sievietes dzemdes svars samazinās, pakāpeniski saraujoties no 1kg līdz 50g. Ārste atgādina, ka šajā periodā ļoti svarīgas ir kustības, lai ķermenis atgūtu savu iepriekšējo formu, taču jāatceras, ka vēlme būt perfektai mamma var līdzi nest arī stresu.

Lai mazinātu stresu, svarīgs nosacījums ir nekautrēties prasīt citu palīdzību. “Lielais radu pulks, kas tik ļoti vēlas nākt apsveikt jauno māmiņu jau dzemdību namā, lai nedaudz pagaida, un labāk pieslēdzas mammas ikdienai ar savu palīdzību, tā ļaujot mammai atgūt spēkus,” uzsver I. Bolmane.