Dažādās krūts zīdīšanas pieredzes. Stāsta mammas

Dažādās krūts zīdīšanas pieredzes. Stāsta mammas

10. Aug 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Lai arī cik ļoti gatavotos mazuļa nākšanai pasaulē, visu nekad nevar 100% paredzēt. Tāpat ir ar bērniņa zīdīšanu.

Kamēr vienai māmiņai bērniņa barošana ar krūti izdodas bez aizķeršanās, citai nākas pacīnīties par piena daudzumu vai piesaistīt konsultanta palīdzību, kas ieteiks labākās zīdīšanas pozas, lai mazulītim un māmiņai būtu vieglāk.

Lai parādītu, ka pieredzes var būt dažādas, Māmiņu Klubs apkopojis dažādas krūts zīdīšanas pieredzes, starp kurām, iespējams, saskatīsi arī kādu savam stāstam līdzīgu. Cik viegli vai arī sarežģīti tev bija uzsākt krūts barošanu?

***

Pirmās dienas Rīgas Dzemdibu namā bija uz ne visai pozitīvas nots, jo jau kopš sākuma man tika skandināts, ka ar pirmpienu nepietiks, būs jādod maisījums. Nezinu, vai tas mani iespaidoja, vai bērniņš to sajuta, taču 2 dienas paralēli krūtsbarošanai devu arī maisījumu. Domāju, ka tieši tas, ka biju jau grūtniecības laikā ļoti daudz lasījusi un izglītojusies šajā jautājumā, kā arī nostrādāja “mammas instinkts”, un es vienkārši jutu kas un kā jādara, un burtiski visu laiku bērniņš bija pie krūts, tàpēc tās arī palika 2 vienīgās dienas, kurās lietojām maisījumu Esmu priecīga teikt, ka bērniņam ir pieejams mammas piens tik, cik vien iegribas.

/Kristīne/

***

Man ir trīs meitiņas.

  • Vecākā meitiņa jau uzreiz dzemdību namā kļuva par ļoti labu pupiņa ēdāju. Izrakstoties no dzemdību nama mazulīši parasti ir nedaudz nokritušies svarā salīdzinot ar piedzimšanas svaru, taču mana pelīte bija liela malace un, pateicoties labajai ēšanai, pat paspēja jau pieņemties svarā. Ļoti mīlēja pupiņu visu mazulīša vecumposmu un ēda to ļoti bieži. Pārtraucām, kad bija 1,2, jo paliku stāvoklī.
  • Vidējā meitiņa ēda krūti pirmos trīs mēnešus. Diezgan saspringtā mana skatuves darba ritma dēļ viņai sanāca būt ar auklīti un izmēģināt pudelītes barošanu, kas mazulītei iepatikās. Un tā pupiņš ātri izbeidzās.
  • Ar jaunāko meitiņu šobrīd visvairāk izbaudu ikkatru barošanas reizi. Cik labi, ka man pie sirsniņas ir tāds mazs un silts kunkulītis, kurš ēd manu pieniņu. Barošu, cik ilgi būs lemts. Šobrīd meitiņai 2 mēneši.

/Madara/

***

Sākums bija grūts dēļ “nemācēšanas”. Cik labi, ka ilgi nemocījos un uzaicināju zīdīšanas konsultanti. Pieniņš puikam tik ļoti garšoja, ka pusgadā jau svēra 10.2kg ??Tagad 1,4, vēl turpinām, jo ne viens, ne otrs neesam gatavi pārtraukt ar raudināšanas “metodi”.

/Krista/

***

Mūsu barošanas stāsts bija grūts un ilgs, bet ar laimīgām beigām. Problēmas sākās jau slimnīcā, kur dēļ nepareizas ēšanas tehnikas bērnam strauji krita svars, dēļ tā arī slimnīcā bija jādzīvojas ilgāk. Pēc īsa progresa, atgriežoties mājās nepilnu 2 nedēļu vecumā, nācās sākt dot klāt maisījumu, jo bērns pat ar zīdīšanas konsultantes palīdzību nemācēja ēst pareizi dēļ mutītes specifikas un bija nokrities svarā krietni zem atļautajiem 10% no svara. Tad nu mēs tā cīnījāmies ēdot gan pupu, gan maisījumu, gan atslaucot 5 mēnešus, līdz beidzot tā lieta aizgāja. Rezultātā man radās tāda emocionāla trauma, ar kuru cīnos joprojām. Pārtraukt barošanu pēc tik smaga sākuma arī bija emocionāli grūti, ilgi gaidīju, kad pats atteikties, ko viņš neplānoja darīt. Tad nu rezultātā baroju līdz 2 gadu un 4 mēnešu vecumam, kad vairs spēka šim nebija, bet mazais beidzot bija emocionāli gatavāks atvadīties no pupiņa (bet gan jau ēstu vismaz līdz 3 gadiem). Ļoti ceru, ka dzīvē vēl būs iespēja barot savu bērniņu pašai bez maisījumiem un atslaukšanām un kā otrā pieredze būs daudz harmoniskāka, emocionāli un fiziski baudāmāka.

/Katrīna/

 

Philips Avent - Tavs atbalsts krūts ēdināšanā

Philips Avent manuālais piena sūknis ir māmiņām ērts un viegli izmantojams. Natural Motion tehnoloģija imitē mazuļa zīšanu un stimulē krūti, palīdzot pienam ātrāk plūst. Brīvi pielāgojiet sūknēšanas ritmu savām vajadzībām un piena plūsmai. Piemērots teju jebkurai sievietei.