Dažādās krūts zīdīšanas pieredzes. Mammu stāstu 3. daļa

Dažādās krūts zīdīšanas pieredzes. Mammu stāstu 3. daļa

13. Aug 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Lai arī cik ļoti gatavotos mazuļa nākšanai pasaulē, visu nekad nevar 100% paredzēt. Tāpat ir ar bērniņa zīdīšanu.

Kamēr vienai māmiņai bērniņa barošana ar krūti izdodas bez aizķeršanās, citai nākas pacīnīties par piena daudzumu vai piesaistīt konsultanta palīdzību, kas ieteiks labākās zīdīšanas pozas, lai mazulītim un māmiņai būtu vieglāk.

Lai parādītu, ka pieredzes var būt dažādas, Māmiņu Klubs apkopojis dažādas krūts zīdīšanas pieredzes, starp kurām, iespējams, saskatīsi arī kādu savam stāstam līdzīgu.

***

Esmu mamma 3 bērniem, vecākai meitai nu jau 25 gadi, bet kā šodien atceros tos ēšanas brīžus. Piens bij pietiekoši un ēda arī labi, tāpēc piebarot sāku no 7 mēnešiem, jo ārsts teica, ka vajag. Bet ar krūti baroju līdz 1,5 gadam. Bet ar otro meitu ( tagad 21 gads) tik veiksmīgi negāja. Jau sākumā piena bij maz, dzēru visas tējas bet nekā. Piebarot ar maisījumu sāku jau 3 menešos un pāris reizes dienā liku pie krūts, bet piens beidzās, kad mazajai bij 6 mēneši. Pašlaik audzinu mazāko brāli, divgadnieku. Mazulis piedzima ar ķeizaru un ātrāk, tāpēc nonāca Perinatālās aprūpes nodaļā, un savu mazuli redzēju tikai nākamajā dienā, kad varēju pakustēt. Mazulis bij sākts piebarot ar maisījumu, un tad sākās cīņa ar krūts barošanu. Mazais krūti neņēma un atslaukt arī īsti nevarēja, jo piena bij maz. Tā es arī turpināju barot ar maisījumu, bet dažas ēdienreizes mēģināju likt pie krūts, bet vairāk bij nobļāvies nekā paēdis. Līdz 3 mēnešiem tā cīnījāmies, un tad sapratu, ka tas viss ir veltīgi ,jo piena bija pāris piles dienā. Sanāca tā, ka mazais īsti mātes pienu nemaz nedabūja. Biju saplānojusi, ka barošu pati, bet dzīvē viss iet savu ritmu. Katra pieredze bija savādāka.

/Evija/

***

Sākums bija grūts, nesanāca krūts barošana. Palīgos nāca krūts barošanas speciāliste, un tad viss aizgāja. Mazais bija riktīgs krūts bērns, jo ēda un gulēja tikai pie krūts. Krūti izmantoja arī kā knupi. Baroju ilgi un bez grūtībām.

/Sanita/

***

Esmu divu bērniņu mamma. Ar pirmo bērniņu, protams, vēl neko īsti nemācēju un nezināju, bet pamazām, pamazā viss aizgāja un sanāca. Uz mājām izsaucu arī krūts barošanas speciālisti, kas visu mierīgi parādīja un pamācīja, lai viss sanāktu un izdotos. Pirmo bērnu baroju līdz  viena gada vecumam. Tagad, ar otro mazuli, jau viss liekas pašsaprotamas un īsti nekādas problēmas nesagādāja. Vēl joprojām mazais ēd krūts pienu un papildu ēdienu sācis ēst tikai pamazām. Mazajam 10 mēneši. Domāju, ka tad, ja kaut ko nezina, labāk ir kādam pajautāt vai vērsties pie zīdīšanas speciālista, kas var pastāstīt un paskaidrot. Tad viss izdosies un sanāks.

/Beāte/

 

Philips Avent - Tavs atbalsts krūts ēdināšanā

Philips Avent manuālais piena sūknis ir māmiņām ērts un viegli izmantojams. Natural Motion tehnoloģija imitē mazuļa zīšanu un stimulē krūti, palīdzot pienam ātrāk plūst. Brīvi pielāgojiet sūknēšanas ritmu savām vajadzībām un piena plūsmai. Piemērots teju jebkurai sievietei.