D vitamīns - viens no ļoti svarīgiem faktoriem bērna augšanā un attīstībā

08. Jun 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Rūpējoties par jaundzimušo un visas sabiedrības veselību, Latvijas farmācijas uzņēmums Sagitus šogad dāvināja D vitamīna pilienus visiem martā un aprīlī dzimušajiem mazuļiem. 

Sarunā ar Māmiņu Klubu neonatoloģe, pediatre Dina Krūze norāda, ka šis dāvinājums ir nozīmīgs, lai jaunajiem vecākiem D vitamīns būtu pieejams jau no mazuļa pirmajām dzīves dienām. “D vitamīns ir viens no svarīgākajiem faktoriem bērna augšanā un attīstībā. Tas ir hormons, kas palīdz attīstīties un augt šūnām,” tā neonatoloģe, pediatre Dina Krūze. Viņa uzsver, ka mūsu klimata apstākļos mātes pienā pietrūkst D vitamīna, bet bez tā bērna veselīga augšana nav iespējama. “Tāpēc D vitamīns ir viens no nozīmīgākajiem papildu faktoriem, ja runājam par jaundzimušo un zīdaiņu attīstību, ēdināšanu un fizisko labklājību,” skaidro ārste.

D vitamīns ļoti svarīgs ne tikai jaundzimušajiem, bet arī viņu māmiņām, jo jaunajām mammām ir ļoti liels enerģijas patēriņš, tāpēc D vitamīna uzņemšana ir būtiska.

“Sākot ar bērniem, beidzot ar pieaugušiem cilvēkiem tieši D vitamīna trūkums ir viens no biežāk sastopamajiem deficītiem, kas tiek diagnosticēts, un izpaužas kā nespēks, imunitātes pazemināšanās,” stāsta ārste, piebilstot, ka ļoti lielas D vitamīna rezerves tiek patērētas arī Covid-19 izslimošanas gadījumā.