8 ieguvumi māmiņai un mazulim no krūts barošanas

8 ieguvumi māmiņai un mazulim no krūts barošanas

21. Dec 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņas piens ir mazulim vislabākais, remdējot bērniņa izsalkumu un nodrošinot ar visu nepieciešamo, lai mazais cilvēciņš augtu liels un vesels. Tomēr barošana ar krūti nav tikai ēdiens.

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas vadlīnijām, mazuļa galvenais ēdiens līdz 6 mēnešu vecumam ir māmiņas piens, un bērniņu pie krūts vajadzētu pielikt jau tūlīt pēc dzemdībām. Kādi vēl ir ieguvumi no zīdīšanas?

Stiprina veselību. Tā kā jaundzimušā imūnsistēma vēl tikai nostiprinās, visas nepieciešamās antivielas, lai aizsargātos no infekcijām, mazulis saņem no māmiņas piena. 

Atslābina. Ja mazulītis ir noguris vai nobijies, atrašanās pie māmiņas krūts viņu atslābina un nomierina. Šis ir vēl viens iemesls, kāpēc mūsdienās iesaka bērniņu zīdīt pēc pieprasījuma nevis strikta grafika, kā tas notika agrāk. Kontakts ar māmiņu, zīšanas process un pieniņš atslābina mazuļa nervu sistēmu un palīdz viņam nomierināties.

Remdē slāpes. Mātes pienā ir pietiekami daudz ūdens, lai remdētu mazuļa slāpes pat viskarstākajās dienās. PVO norāda, ka mazulim, kurš tiek barots ar māmiņas pienu, nav nepieciešams papildus dot ūdeni.

Sandras Lases zīdīšanas lekcija topošajiem vecākiem Online

Mazina sāpes. Pierādīts, ka mazuļa atrašanās pie krūts novērš bērniņa uzmanību no nepatīkamām sajūtām, jo pienā esošās sastāvdaļas palīdz mazināt sāpes. Tāpēc, ja mazulītim paredzēta vakcīna vai kāda sāpīga medicīniska procedūra, liec bērniņu pie krūts, lai viņš nomierinātos un ātrāk aizmirstu par sāpēm.

Apmierina mazuļa zīšanas refleksu. Mazulim dabiska nepieciešamība ir zīst. Likšana pie krūts un māmiņas siltais piens pilnībā apmierina šo bērniņa vajadzību.

Māmiņas piens ir bez maksas. Tā ir īsta dabas dāvana, jo, lai mazulītis būtu paēdis, māmiņai tikai jāparūpējas par to, lai viņa saņemtu pilnvērtīgu uzturu un dzertu pietiekami daudz šķidruma.

Piens ir līdzi visur, lai kur tu atrastos. Atšķirībā no piena maisījumiem, kurus īpaši jāpagatavo, ja bērniņš ēd māmiņas pienu, jums ir par vienu problēmu mazāk, jo nav jādomā par to, kur pagatavot maisījumu, kur dabūt tam nepieciešamo ūdeni. Māmiņas piens vienmēr ir līdzi, nekad nesabojājas un ir vienmēr ideālā temperatūrā.

E-lekcija "Krūts ēdināšanas ABC" ar zīdīšanas konsultanti Sandru Lasi