Tiekam pie mazuļa: Ingas stāsts

Tiekam pie mazuļa: Ingas stāsts

15. Dec 2021, 08:51 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņu Kluba rubrikā “Tiekam pie mazuļa” tu vari sekot līdzi Diānai un Andrim, kuri ar medicīniskās apaugļošanas palīdzību cenšas tikt pie mazuļa. Seko līdzi viņu stāstam un pieredzei gan Māmiņu Kluba portālā, gan arī Facebook lapā.

Diāna un Andris nav vienīgais pāris, kuram ir grūtības tikt pie mazuļa, tāpēc Māmiņu Klubs aicina ikvienu, kura ceļš līdz mazulim bijis sarežģītāks, ilgāks un grūtāks, dalīties arī ar savu stāstu, lai tie kalpotu citiem par iedvesmu un ticību tam, ka ikviena ģimene var tikt pie bērniņa.

Savu stāstu par ceļu līdz mazulītim Māmiņu Klubam uzticējusi Inga.

Pirmo reizi Inga apprecējās 2009.gadā, kad viņai bija 24 gadi. Tolaik ar vīru centušies tikt pie bērniņa, taču, diemžēl, neveiksmīgi. “Sākām meklēt iemeslus, sekoja neskaitāmas vizītes pie ārsta, dažādas pārbaudes. Diagnoze – pilnībā bloķēti abi olvadi,” Inga stāsta, ka šī ziņa viņu pilnībā šokējusi un sadragājusi. Ingai sākusies neliela depresija un nesaprašana, kāpēc tas noticis tieši ar viņu, jo nevienai sievietei ģimenē nav neauglības problēmas.

Ingas laulība ilga 2 gadus. Kā teic viņa pati, iespējams, šķiršanās iemesls bija neauglība.

Ilgu laiku pēc tam Inga bijusi viena. Viņa devusies strādāt uz Lielbritāniju, kur viss bija svešs, apkārt nebija neviena drauga.

Ar tagadējo vīru viņa iepazinās 2015.gadā interneta iepazīšanās portālā. “Bijām no dažādām pilsētām, bet jau pirmajā tikšanās reizē sapratām, ka esam viens otru atraduši. Pēc trīs tikšanās reizēm brīvdienās, sākām dzīvot kopā,” stāsta Inga, sakot, ka noriskējusi un pārcēlusies un pilsētu, kurā dzīvo viņas tagadējais vīrs.

Par savu neauglības problēmu Inga savu partneri informējusi jau attiecību sākumā, jo kādā no sarunām viņš minējis, ka vēlētos bērnus, un ir gatavs kļūt par tēvu. Uz Ingas paziņojumu vīrietis noteicis, ka gan abi tiks tam pāri, un viņš viņu mīlēs arī tad, ja nebūs bērnu.

Gadu nodzīvojot Lielbritānijā, pāris nolēma atgriezties Latvijā. Šeit gan bijis grūti atrast darbu, un tā kā katrs ir no savas Latvijas puses, pāris kādu brīdi pat dzīvojis atsevišķi, tomēr, lai nopelnītu naudu kāzām un ārstiem, lai risinātu neauglības problēmu, pāris devās strādāt uz Vāciju un Nīderlandi. Kad nepieciešamā nauda bija nopelnīta, 2019.gadā pāris salaulājās un uzsāka nepieciešamās pārbaudes, lai tiktu pie bērniņa.

Ingai atkārtoti tika pārbaudīti olvadi. Diagnoze nebija mainījusies, bet papildu tam bija arī izveidojušies saaugumi un cista. Tika veikta laparoskopija, pilnībā atbrīvots viens olvads, taču otru atbrīvot neizdevās. “Teica, ka vajadzētu izdoties. Ja neizdosies, ir jāmēģina medicīniskā apaugļošana,” ārstu teikto atceras Inga, sakot, ka pie bērniņa viņiem neizdevās tikt. Tāpēc pāris atkal veica pārbaudes un pieteicās uz valsts apmaksāto medicīnisko apaugļošanu. “Izrādījās, ka arī vīram analīzes nebija labas. Bija slikts rezultāts spermatozoīdu kustīgumam un kvalitātei, tādēļ arī ar laparoskopijā atbrīvoto vienu olvadu neizdevās tikt pie mazuļa,” saka sieviete. 2020.gadā pāris iestājās rindā uz valsts apmaksātu medicīnisko apaugļošanu. Gaidot rindā, pāris divas reizes mēģināja stimulāciju, vīrs lietoja speciālus vitamīnus, lai uzlabotu rādītājus, taču nesekmīgi. “2020.gada novembrī saņēmu vēstuli, ka ir pienākusi rinda, tāpēc sazinājos ar savu Ava Clinic un devos uz konsultāciju. 18.decembrī veica olnīcu punkciju, bet 23.decembrī tika veikts 5 dienu vecas blastocistas transfērs. Vēl trīs tika sasaldētas,” par pieredzēto stāsta Inga.

Gaidīšanas laiks bijis satraukumu pilns, jo Ingai tobrīd bija jau 35 gadi. 4.janvārī sieviete mājās veikusi pirmo grūtniecības testu, kas uzrādīja blāvu otro strīpiņu, savukārt 7.janvārī tika veiktas analīzes, lai pārbaudītu, vai ir iestājusies grūtniecība. Vizītē pie ārsta tika apstiprināts, ka ir iestājusies grūtniecība.

“Esam vieni  no laimīgajiem pāriem, kuriem viss izdevās ar pirmo reizi. Šogad septembrī pasaulē nāca mūsu dēliņš,” stāsta Inga, kura ir bezgala pateicīga savam vīram par atbalstu, kā arī Ava Clinic profesionālajai komandai par ieguldīto darbu, laiku un vēlmi palīdzēt, jo sevišķi ārstei Janai Brikunei.

Inga iesaka ikvienam ticēt sev un brīnumiem, mudinot pārus mēģināt visu iespējamo, lai tiktu pie ilgi gaidītā bērniņa. “Ceru, ka arī mans stāsts kādu iedvesmos un neļaus nolaist rokas,” saka viņa.

 

Ja arī jūs šobrīd cenšaties tikt pie bērniņa, dalies ar savu stāstu! Pastāsti, ko jūs esat izmēģinājuši, lai tiktu pie bērniņa, kāds ir jūsu ceļš, lai sagaidītu pasaulē savu brīnumiņu. Iespējams, arī jūs esat izvēlējušies izmēģināt medicīnisko apaugļošanu?

Dalīties ar savu stāstu vari Māmiņu Kluba portāla komentāros, gan Facebook un Instagram. Anonīmi savus stāstus vari sūtīt arī uz kristine@maminuklubs.lv. 

 

Ik mēnesi vienam no stāsta autoriem dāvināsim

Uztura bagātinātājus no

50 EUR vērtībā

 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.