Superbēbis: Kārtojam dzemdību somu

14. Feb 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Straujiem soļiem tuvojas mirklis, kad pasaulē nāks Superbēbītis, tāpēc pēdējais brīdis, lai sagatavotu dzemdību somu. Ko tajā likt? Vaicājam pēc padoma vecmātei Agnesei Lemeševskai.

Kārtojot dzemdību somu, primāri liec tajā savu Mātes pasi, kā arī personu apliecinošu dokumentu. Ieteicams abus tik svarīgos dokumentus ievietot atsevišķā mapītē un turēt rokassomiņā, lai tie vienmēr būtu ātri pieejami.

Lai mantas, kuras ņemsi līdzi uz dzemdību iestādi, būtu ērti pārskatāmas un vieglāk tajās orientēties, vecmāte iesaka atsevišķi nodalīt dzemdībām nepieciešamās lietas no tām, kuras būs nepieciešamas turpmākajās dienās pēc dzemdībām.

“Visas mazuļa drēbītes, pirms tās liec somā, ir obligāti jāizmazgā ar mazgāšanas līdzekli, kas ir draudzīgs jaundzimušā ādai. Ieteicams ar šo mazgāšanas līdzekli izmazgāt arī savas drēbes, jo bieži koncentrējamies uz mazuli, taču aizmirstam, ka, paņemts rokās, viņš saskaras arī ar vecāka drēbēm. Mazuļa āda ir ļoti plāna, līdz ar to it viss, kas tai pieskaras, teju tūlīt nonāk bērniņa asinsritē.  Tāpēc ar saudzīgo līdzekli ieteicams mazgāt arī gultasveļu,” uzsver vecmāte Agnese Lemeševska.

KO LIKT DZEMDĪBU SOMĀ? SAGLABĀ UN IZDRUKĀ SARAKSTU AR NEPIECIEŠAMAJĀM LIETĀM!