Plāno pārtraukt grūtnieču un dzemdību palīdzību Dobeles un apkārtnes slimnīcā, un Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā

Plāno pārtraukt grūtnieču un dzemdību palīdzību Dobeles un apkārtnes slimnīcā, un Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā

27. Jul 2023, 16:25 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Veicot reformas slimnīcu tīklā, plānots pārtraukt grūtnieču un dzemdību palīdzību Dobeles un apkārtnes slimnīcā, un Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā, novirzot pacientes attiecīgi uz Jelgavas pilsētas un Rēzeknes slimnīcu grūtniecības un dzemdību nodaļām, teikts Veselības ministrijas (VM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā par slimnīcu tīkla izmaiņām, kuru sākts saskaņot ar sociālajiem partneriem, bet kura izskatīšana valdībā plānota vēlāk šovasar.

Paralēli plānots stiprināt visās slimnīcās Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas nodaļas, kur arī grūtniecēm vajadzības gadījumā tiktu sniegta pirmā neatliekamā palīdzība.

2022.gadā dzemdību palīdzība tika sniegta 14 517 gadījumos. Piecās ārstniecības iestādēs dzemdību skaits bija mazāks par 500 dzemdībām – tās ir Dobeles un apkārtnes slimnīca, Madonas slimnīca, Preiļu slimnīca, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība un Rēzeknes slimnīca. Plānojot grūtnieču un dzemdību aprūpes pakalpojuma pieejamību, ir jāņem vērā teritoriālo pieejamību, norāda VM.

Savukārt saistībā ar grūtniecību un dzemdību aprūpi 1844 sievietēm bija nepieciešama Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigāžu palīdzība, lai nokļūtu uz tuvāko ārstniecības iestādi, savukārt saistībā ar grūtnieču patoloģiju palīdzība bija nepieciešama 1404 sievietēm.