Pazīmes, kas liecina, ka sievietēm jāpārbauda vairogdziedzeris

26. Nov 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

“Vairogdziedzeris ir diezgan paliels dziedzeris, kas sastāv no divām daiviņām, un viņš atrodas kakla priekšpusē. Viņš ir ārkārtīgi svarīgs sievietes dzīvē, jo izdala hormonus, kas ir atbildīgi par daudzām funkcijām? Es teiktu, ka viņš ir mazais vadonis, ģenerālis mūsu organismā, un tāpēc traucējumu gadījumā sūdzību spektrs ir ļoti, ļoti plašs,” raidījumā “Māmiņu klubs” skaidro endokrinologs Maija Gureviča. 

Speciāliste skaidro, ka paātrināta vairogdziedzera gadījumā var būt pastiprināta svīšana, savukārt lēnas vairogdziedzera darbības rezultātā var rasties auksta sajūta, salīgums. Vairogdziedzera darbības traucējumu rezultātā sievietei var būt menstruālā cikla traucējumi, un tas var būt cēlonis arī neauglībai. Lēna vielmaiņa, lēni procesi organismā, nogurums, miega traucējumi var būt pazīmes palēninātai vairogdziedzera darbībai.

“Mikroelements bez kura vairogdziedzeris nevar strādāt un uztaisīt pietiekama daudzuma aktīvu hormonu, ir selēns,” piebilst Maija. Vairāk par vairogdziedzera darbību sievietēm uzzini, noskatoties zemāk pievienoto 1188 Play sižetu no raidījuma “Māmiņu klubs”.

Iepakojums ar  Bioactive Selenium+Zinc tabletēm