Madaras dzemdību stāsti

Madaras dzemdību stāsti

21. Dec 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Katrs dzemdību stāsts ir unikāls – neatkārtojams, neaizmirstams un brīnumains, jo ļāvis satikties ar mūsu tik gaidīto mazuli. Dalies arī Tu ar savu dzemdību stāstu!

Māmiņu Klubam savus dzemdību stāstus uzticējusi Madara. Izdzīvo Madaras satikšanos ar dēliņu un meitiņu arī tu!

Madaras dēliņš pasaulē nāca 2018.gada aprīļa beigās, 25. aprīlī plkst. 5.18, kad Madaras grūtniecība bija nepilnas 38 nedēļas. “Pirmsdzemdību diena bija ļoti darbīga,” atceras Madara, sakot, ka vēlējusies šo to pārstādīt, jo pavasaris taču, tāpat arī bija jāpieskata vīra māsas bērni, bet pašā vakarā Madara vēl vedusi vīra tēvu pie ārsta, lai viņš varētu izņemt izziņu. Pēc piepildītās dienas plkst. 22.00 Madara nomazgājusies un jau vēlējusies doties uz savu istabu, kad nogājuši ūdeņi, tāpēc viņa zvanījusi neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai, kas viņu aizvedusi uz Balvu slimnīcu. Tur Madara apskatīta, ārsti ieteikuši vēl pagulēt, jo sāpes vēl nebija sākušās. Aptuveni plkst. 4.00 topošā māmiņa sajutusi sāpes, tāpēc nodomājusi, ka jāsauc ārstes. “Aizgājām uz dzemdību zāli, paklausījāmies bērniņa toņus, un ārste lika spiest. Pēc tam lika pārgulties uz otra galda. Viens, divi, un mans pirmais bērniņš bija ieradies,” atceras Madara.

Madaras otrs bērniņš pasaulē nāca vien aizvadītajā nedēļā – 18.decembrī. Meitiņas dzimšanas datums bija nolikts 14.decembris, tāpēc Madara, gaidot pasaulē ierodamies mazuli, jau bija pārgaidījusies. Šajā gaidīšanas laikā viņai papildus bažas radījusi informācija, ka Covid-19 laikā ātrā palīdzība var arī nebraukt pie dzemdētājas. 

13.decembrī Madara bijusi pie savas ārstes, kura apskates laikā norādījusi, ka dzemdes kakls jau veras, tāpēc vēl viens provocējošs pasākums, un dzemdības sāksies. Tāpēc Madara staigājusi un gaidījusi. “Pienāca 17.decembra vakars, jutu, ka vēders kļūst aizvien cietāks, taču gāju gulēt, jo man jau bija bijušas viltus kontrakcijas,” atceras viņa. Madara stāsta, ka tomēr plkst. 1.40 pamodusies, jo sajutusi sāpes. Mobilajā telefonā lejuplādētā aplikācija, kas ļauj uzskaitīt kontrakciju biežumu un ilgumu, rādījusi, ka tās seko jau ik pēc 5 minūtēm. Nodomājusi, ka nebūs labi, nolēmusi, ka jābrauc jau uz slimnīcu, tāpēc jau īsi pēc plkst. 2.00 vīra tēvs Madaru vedis uz tuvāko slimnīcu, kas atrodas 30 km attālumā no mājām. “Tikām slimnīcā pirms plkst. 3.00. sekoja Covid-19 testi, reģistrācijas, dokumentu apskate. Lika uzkāpt uz galda, lai paklausītos toņus, apskatīja dzemdes kaklu. Tika pārdurti ūdeņi un uzreiz sākās arī izstumšanas fāze. Divi spiedieni un mazulīte bija klāt,” par satikšanos ar meitiņu stāsta jaunā māmiņa. 

Abas Madaras dzemdības bijušas bez plīsumiem. Pēc otrajām sāpēm jūtamas atsāpes.

DALIES AR SAVU DZEMDĪBU STĀSTU ARĪ TU!