Kāpēc ir svarīgi grūtniecības laikā kustēties? 5 iemesli

Kāpēc ir svarīgi grūtniecības laikā kustēties? 5 iemesli

04. Mar 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Noteikti ikviena māmiņa ir dzirdējusi, ka grūtniecības laikā jāsaglabā aktivitāte un jāturpina kustēties. Tajā pašā laikā Māmiņu Kluba Vecāku skolas fizioterapeite Kristīne Asonova novērojusi, ka topošās māmiņas mūsdienās kļuvušas mazkustīgākas.

Mēs esam apkopojuši 5 svarīgākos iemeslus, kāpēc kustības grūtniecības laikā ir tik svarīgas. Kā teic Kristīne Asonova, nedēļas laikā aktīvi kustoties vajadzētu pavadīt vismaz 150 minūtes.

1.iemesls

Topošajai māmiņai kustoties, ķermenis sāk patērēt papildu skābekli. Daļu no šī skābekļa saņem arī mazulis, tāpēc, jo vairāk kustēsies, jo vairāk gaisa saņems arī bērniņš. Regulāri dodies arī pastaigā, lai ķermeni apgādātu ar svaiga gaisa malku!

2.iemesls

Jau 9.-12. grūtniecības nedēļā puncī esošais mazulis sāk attīstīt savu vestibulāro aparātu. Lai tas pareizi attīstītos, topošajai māmiņai ir svarīgi mainīt savu stāvokli, tas nozīmē, ka nav ieteicams visu dienu sēdēt vai tikai snauduļot dīvānā. Ir vajadzīgas kustības – grūtniecēm pielāgotas vingrošanas nodarbības, pastaigas, peldēšana.

3. iemesls

Kustoties uzlabojas arī vielmaiņa, kas nozīmē, ka apēstais aktīvāk pārvēršas enerģijā nevis uzkrājas tauku rezerves.

4.iemesls

Dzemdību laikā novērtēsi, ja šim svarīgajam notikumam jau laikus būsi sagatavojusi savu iegurni. Tam lieliski palīdz vingrojumi, pastaigas.

5. iemesls

Kustības palīdz muskuļiem nezaudēt elastību. Dzemdību laikā būs nepieciešamas, lai kaujas gatavībā ir teju visi ķermeņa muskuļi, tāpēc sagatavo tos, regulāri nodoties dažādām aktivitātēm.

 

Māmiņu Kluba Vecāku skola  piedāvā jogas nodarbības

Joga topošajām māmiņām ar jogas pasniedzēju Lieni Bogdanovu

 

Ko Tu iegūsi, apmeklējot nodarbības?

  • Uzlabosi savas asinsrites sistēmas darbību.
  • Iemācīsies pareizi elpot, kas Tev noderēs ne tikai grūtniecības, bet arī dzemdību laikā.
  • Iemācīsies pareizi noturēt stāju, jo grūtniecības laikā locītavu saites kļūst elastīgākas, kā rezultātā, mainoties stājai, var parādīties sāpes mugurā.
  • Aktivizēsi muskuļus un uzlabosi ķermeņa tonusu.
  • Apgūsi vingrinājumus iegurņa pamatnes muskulatūrai, kas profilaktiski palīdzēs izvairīties no urīna nesaturēšanas problēmām un noslīdējumiem.