Grūtniecēm ceļojot, noteikti jābūt apdrošināšanas polisei

Grūtniecēm ceļojot, noteikti jābūt apdrošināšanas polisei

09. Aug 2013, 00:01 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Sabiedrību saviļņojusi ziņa par jauno māmiņu no Krievijas, kurai, viesojoties Latvijā, priekšlaicīgi piedzimuši dvīņi. Diemžēl rēķins par Latvijā saņemtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem pārsniedzis jaunās māmiņas finanšu iespējas. Kā rīkoties, lai grūtniece ceļojot pēc iespējas mazāk apdraudētu savu un sava bērna veselību un pasargātu sevi no līdzīgām situācijām? Atbildi sniedz apdrošināšanas sabiedrības Baltijas Apdrošināšanas Nams pārstāve Vita Muižarāja.

 „Dodoties ceļojumā, noteikti jāparūpējas par ceļojuma apdrošināšanu. Izvēloties apdrošinātāju, iesakām pirms tam noskaidrot, vai kompānija apdrošina sievietes gaidībās. Ja jā, tad – līdz kurai grūtniecības nedēļai pakalpojums ir pieejams. Mūsu apdrošināšanas sabiedrības ceļojumu apdrošināšanas polise sedz izdevumus par neatliekamo medicīnisko palīdzību (tai skaitā dzemdībām un pēcdzemdību aprūpi) līdz grūtniecības 24 nedēļai, to ieskaitot. Ja ceļā radīsies akūtas veselības problēmas vai mazulis pieteiksies ātrāk nekā plānots, mūsu apdrošināšanas sabiedrība segs medicīniskos izdevumus un apmaksās mājupceļu,” uzsver Vita Muižarāja.

Ja topošajai māmiņai ceļojumā nepieciešama medicīniskā palīdzība, ar Baltijas Apdrošināšanas Nama polisi viņai par to nebūs jāmaksā pašai – viņas vietā par pakalpojumiem norēķināsies apdrošinātājs. Atkarībā no apdrošināšanas programmas, maksimālā apdrošināšanas atlīdzība ir no 75 līdz 125 tūkstošiem eiro. Baltijas Apdrošināšanas Nams ir vienīgā apdrošināšanas sabiedrība Latvijā, kurai nav noteikts apakšlimits grūtniecēm neatliekamās medicīniskās palīdzības gadījumā. Turklāt polisei nav pašriska – medicīniskos pakalpojumus 100% apmērā apmaksās apdrošinātājs. Taču pastāv izņēmums – ceļojumu apdrošināšana nesedz plānveida medicīniskos izdevumus, piemēram, iepriekš plānotu vizīti pie ārsta vai dzemdības ārvalstīs.

Lai arī cik veiksmīgi noritētu grūtniecība, pirms ceļojuma ir nepieciešams ievērot dažus drošības pasākumus. Katra topošā māmiņa parasti iekšēji jūt, vai viņas organisms ir gatavs plānotajam ceļojumam, taču, lai būtu pilnībā pārliecināta, pirms katra ceļojuma vajadzētu konsultēties ar ārstu. Visdrošākais periods ir grūtniecības otrais trimestris. Taču pirms došanās tuvākā vai tālākā ceļojumā topošajai māmiņai noteikti jāpārliecinās, vai plānotajā galamērķī ir pieejama pienācīga medicīniskā aprūpe. Grūtniecēm arī jābūt piesardzīgām gan ēdienu un dzērienu, gan medikamentu un ceļojuma aktivitāšu izvēlē. Taču pats svarīgākais − jebkuram ceļotājam, arī ceļojošai grūtniecei, ir jābūt ceļojumu apdrošināšanas polisei. Tā ir laba garantija jebkuras topošās māmiņas sirdsmieram, jo gadījumos, kad ir runa par gaidāmo bērnu, labāk ir papildus nodrošināties nekā lieki riskēt. 

Vai dodoties ceļojumā, Tu apdrošinies?