5 padomi pēcdzemdību periodam

5 padomi pēcdzemdību periodam

10. Feb 2018, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pēc bērniņa piedzimšanas visi, lielākoties, apvaicājas par mazulīti un rūpējas par to, lai bērniņam nekā netrūktu, taču nereti mēs aizmirstam māmiņu, kurai arī vajadzīga mūsu uzmanība un rūpes. Māmiņu Kluba dzemdību sagatavošanas kursu vecmāte Kristīne Embure stāsta par pēcdzemdību perioda pirmajām dienām.

Neuztraucies par piena mazināšanos

Pirmajās dienās pēc dzemdībām galvenās rūpes māmiņai ir par to,vai mazuļa dupis ir sauss un vai puncis ir pilns. Vecmāte Kristīne Embure- Zapoļska atgādina: “Barojot mazuli, var šķist, ka viņš grib ēst biežāk un piena nepietiek, tomēr jāliek aiz auss, ka mazulis aug un proporcionāli pieaug arī porcija, ko bērns grib apēst vienā reizē. Tā kā māmiņas organisms sākotnēji nezina, cik lielai šai porcijai jābūt, jāpaiet  laikam līdz organisms tam pielāgojas un pieniņš ražojas vairāk- tā teikt piedāvājumu nosaka pieprasījums.”

Atrodi ērtu pozu

Barojot mazuli, svarīgi atrast ērtu pozu, lai māmiņai būtu viegli un viņai mazulīša ēdināšana neprasītu lielu piepūli, jo pēc dzemdībām organisms joprojām piedzīvo lielu slodzi. 

Sadali uzmanību visiem ģimenes locekļiem

Ja ģimenē aug vēl kāds bērniņš, tad jāatrod laiks arī lielākajam brālim vai māsai,kad mazākais paliek ar tēti uz stundu vai divām un tiek veltīts 100% laiks lielākajai atvasei, dodoties pastaigāties, parunājoties vai darot citas lietas, kas viņam patīk. “Šādas kopīgas nodarbes apliecinās, ka māmiņai joprojām ir svarīgs arī lielākais bērns un tas varētu mazināt greizsirdību,” secina vecmāte.

Iesaisti ģimenes locekļus

Lai māmiņa nejustos pārgurusi un būtu labs noskaņojums, ikdienas pienākumu veikšanā vēlams iesaistīt arī mazulīša tēti, pat tad, ja pirms bērniņa piedzimšanas ar visu māmiņa spēja tikt galā pati.

Mainies līdzi pārmaiņām

Bērniņa ienākšana mūsu dzīvē maina mūsu ieradumus un arī pienākumus, taču arī mums – jaunajām māmiņām, pirmajos mēnešos pēc mazulīša piedzimšanas ir jācenšas atpūsties, lai mazulītim būtu stipra un vesela māmiņa, jo bērni mūs mīl nevis par to, ka mājās vienmēr ir kārtība, bet par to, ka vienkārši esam.

Māmiņu Klubs

Kādas bija Tavas pirmās dienas pēc dzemdībām?

LAIPNI LŪDZAM UZ

DZEMDĪBU SAGATAVOŠANAS KURSIEM

MĀMIŅU KLUBĀ

IESPĒJA PIETEIKTIES!

Kontakti: Māmiņu Klubs, Vīlandes iela 1, tel.67350750       

PIESAKIES DZEMDĪBU SAGATAVOŠANAS KURSIEM ŠEIT!

Eksperts

Kristīne Jekševica

vecmāte, Latvijas Vecmāšu asociācijas prezidente
Kristīne Jekševica Vecāku skolā