VIDEO: Kas ir kombinētā barošana? Krūts un pudelīte

20. Sep 2023, 16:39 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņas piens pirmajos sešos mazuļa dzīves mēnešos ir vispiemērotākais uzturs, tomēr māmiņa ne vienmēr var būt mazulim blakus. Krūts pieniņu iespējams arī veiksmīgi atslaukt un mammas pienu piedāvāt ar pudelīti. 

Daudzas māmiņas gan uztraucas, ka, piedāvājot mazulim pudelīti, viņš atteiksies no krūts. Videopadomā atspēkosim šo mītu, jo, izvēloties īsto pudelīti, par to nav jāuztraucas!

Kas ir kombinētā barošana?

Kombinētā barošana nozīmē, ka mazulis ēd gan no krūts, gan no pudelītes, tomēr ir dažas lietas, kas jāņem vērā, lai mazais būtu apmierināts ar abiem barošanas veidiem. 

Barošana ar krūti notiek pēc piedāvājuma un pieprasījuma principa, savukārt pudeles knupītis parasti nodrošina vienmērīgu, vieglu piena plūsmu bez lielas piepūles. Šī iemesla dēļ nereti tiek uzskatīts, ka pudelīte mēģina apmānīt dabu un mazulim nav tik lielas motivācijas pēc pudelītes izmēģināšanas sparīgi zīst krūti, vai arī māmiņai tā dēļ var izzust piens.

Krūts zīdīšanas veiksmīgā nodrošināšanā ļoti būtiski ir pareizi mazuli likt pie krūts, kā arī ēdināt pēc pieprasījuma. Tad mammas piens noteikti būs! 

Kombinētā barošana paredz, ka mammas pieniņš tiek atslaukts pēc vajadzības un piedāvāts mazulim, kad mammas nav blakus vai mazuļa aprūpi uzņemas partneris vai cits palīgs, kamēr mamma devusies savās gaitās un krūts zīdīšanu uz laiciņu nevar nodrošināt. Tomēr šādās situācijās ļoti būtiska loma ir pašai pudelītei un knupītim, caur kuru tecēs pieniņš.

Lai maksimāli iedrošinātu mazuli zīst, bet vienlaikus nodrošinātu mammas pieniņu ar pudelīti, piemērota būs īpaša krūts formas pudelīte, kas atdarina zīdīšanas pieredzi, un to spēj tieši Philips Avent Natural pudelīte ar Natural Response knupīti!  Unikālais pudeles knupītis un gals atdarina mazuļa dabisko barošanas ritmu: dzert, norīt, elpot un atpūsties. 

Mazulim ir aktīvi jādzer, izmantojot mēli, lai saspiestu pudeles knupi un sekmīgi atbrīvotu piena plūsmu, gluži tāpat kā krūts barošanā. Katras pauzes laikā piena plūsma tiek pārtraukta, ļaujot brīdi nomierināties un justies atkal mierpilni, pirms atgriezties pie aktīvas dzeršanas. Pārdomāti, vai ne? Philips Avent pudelītei Natural Response ir mīksts, elastīgs krūts formas knupis, kas imitē sajūtu gluži kā mammas krūts, ļaujot mazulim veidot dabisku satvērienu. Inovatīva knupīša forma pielāgojas mazuļa dabiskajam dzeršanas ritmam, ļaujot dzert, norīt un ieelpot, gluži kā zīdīšanas laikā.

Tā kā īpašais knupja atvērums ļauj pienam izplūst tikai brīdī, kad mazulis aktīvi dzer, nerodas noplūdes, kas mazajam mazinātu stimulu zīst. Pudelītē  ir iestrādāts arī tā saucamais pretkoliku ventilis, lai mazinātu kolikas un diskomfortu, izvadot gaisu no knupja, lai dzerot tas nenonāktu mazuļa vēderiņā!

Krūts pieniņu sekmīgi un īpaši saudzīgi  var atsūknēt ar elektronisko piena pumpīti. Tam ir pielāgota tehnoloģija ātrākai piena plūsmai, kas radīta iedvesmojoties no mazuļa zīšanas procesa!

Kad māmiņa ir nodrošināta ar šādu krūts piena atslaukšanas un mazuļa pabarošanas ekipējumu, var droši nodot uz brīdi rūpes par bērniņu tētim vai citiem palīgiem, doties uz darbu, vai iziet ārā pastaigāties un atpūsties. Mazulis jutīsies paēdis un mammas piens - vienmēr pa rokai!

Svarīgi! Ja rodas problēmas ar krūts barošanu, iesakām  vērsties pie krūts zīdīšanas konsultantiem, un aicinām rūpīgi sekot  līdzi mazuļa svara un augšanas dinamikai, konsultējoties pie bērna ārsta!