Sudraba karotīte: dāvana ar paliekošu vērtību

Sudraba karotīte: dāvana ar paliekošu vērtību

08. May 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Radinieki tradicionāli zīdainītim dāvājuši sudraba karotīti, bet vai zināt, kur šāda tradīcija radusies? 

Pirmkārt, līdz ar zīdainīša pirmajiem zobiņiem bērns sāk lietot galda piederumus. Otrkārt, sudrabs ir vērtīgs kā cēlmetāls ar antibakteriālajām īpašībām. Karote ir kā simbols rūpēm, turklāt sudrabs satur jonus, kas iznīcina gan zarnu, gan vīrusu slimību patogēnus - lieliskas pretmikrobu īpašības. Sudrabs ūdenim un pienam neļauj bojāties, to jonizē, iznīcinot simtiem baktēriju.

Šī karote ir ne tikai stilīgs galda piederums, bet kopš sendienām simbolizē arī bagātību un pārticību. Teiciens "Dzimis ar sudraba karoti mutē" radies XV. gadsimta laikā, kad labklājībā dzīvojošiem bērniem no cienījamām un bagātām ģimenēm pasniedza šādu dāvanu. Kad bērns augot saprot, ka viņš ēda ar sudraba karotīti, pastāv liela iespēja augt viņa pašapziņai, kas veicina turpmāku veiksmi.

Krustvecāki mēdz gravēt bērna vārdiņu vai citus īpašus viņa datus, lai tā būtu mīļāka un īpašāka. Populāra tradīcija ir šo karotīti dāvināt uz kristībām vai, iznākot pirmajam zobiņam. Tādā gadījumā šis jau ir nopietns pieteikums uz mākslas darba statusu.  To var pat padarīt par ģimenes mantojumu, kas kā relikvija turpinās pāriet mantojumā no vecākiem uz bērniem. Šāds senlieta ļaus pēcnācējiem atcerēties savas saknes.

Šodien sudraba karotes bērniem ir ļoti atšķirīgas pēc dizaina, cenas, ražotāja un citām pazīmēm. 

Sudraba galda piederumus var iedalīt suvenīros un mājsaimniecībā izmantojamos galda piederumos. Suvenīru karotes nav paredzētas pārtikai un bieži mēdz būt ar emaljas pārklājumu.

Karotes izmērs ir svarīgs, tāpēc bērniem ir labāk iegādāties tējkarotes. Vecākiem bērniem ir pieejamas deserta karotes. Jahonts tiešsaistes veikalā www.jahonts.com iespējams ātri un ērti iegādāties sev izdevīgāko dāvanu un to piegādās līdz Jūsu durvīm.

Atvērtajos veikalos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā mūsu konsultanti ar prieku Jums palīdzēs piemērotākās sudraba karotītes modeļa izvēlē.

Seko jaunumiem www.jahonts.lv un krāšņi sagaidi ik dienu!