Pirmās palīdzības sniegšanas ABC bērnam: Tu vari iemācīties reaģēt akūtās situācijās

Pirmās palīdzības sniegšanas ABC bērnam: Tu vari iemācīties reaģēt akūtās situācijās

21. Jun 2019, 00:20 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

PIRMĀS PALĪDZĪBAS SNIEGŠANAS ABC: ESI ATBILDĪGS! REZERVĒ VIETU ŠEIT->>>

Tuvojoties gada siltajam laikam, pirmās palīdzības sniegšanas ABC kursu pieprasījums sasniedz kulmināciju, jo nereti sekundes un minūtes spēj izšķirt nelaimes gadījuma rezultātu un šādās stresa situācijās jāprot rīkoties ar apdomu un ar prātu. Māmiņu kluba Vecāku skolas divu stundu nodarbībā uzzināsiet būtiskāko, kas būtu jāzina, rīkojoties, kad nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība sev, atvasēm vai citiem apkārtējem sabiedrības locekļiem. 

Mūsu nodarbībās pasniedējs iemācīs, kā rīkoties tādās situācijās kā

  • bezsamaņa;
  • aizrīšanās;
  • šoks;
  • brūces;
  • apdegumi;
  • lūzumi;
  • alerģiskas reakcijas;
  • insektu kodumi un dzēlieni;
  • mākslīgā elpināšana.

Noderīga bērnu pirmās palīdzības apmācība

Lai gan iegūstot transportlīdzekļa vadītāja apliecību, tiek izieti arī pirmās palīdzības kursi, nepielietojot zināšanas praksē, tas aizmirstas visai viegli.

Kursus Māmiņu Klubā pasniedz Latvijas dzīvības glābšanas asociācijas prezidents, pasniedzējs, anesteziologs, reanimatologs Roberts Fūrmanis.

Mācību lelles, piemēri no dzīves ļaus interaktīvā veidā iemācīties to, kā rīkoties vitāli svarīgos brīžos, kamēr neatliekamā medicīniskā palīdzība ir tikai ceļā. 

PIRMĀS PALĪDZĪBAS SNIEGŠANAS ABC: ESI ATBILDĪGS! REZERVĒ VIETU ŠEIT->>>

Esam apkopojuši biežāk uzdotos jautājumus saistībā ar Pirmās palīdzības sniegšanas ABC praktisko semināru.

Vai bērnus uz nodarbībām var ņemt līdzi bērnus?

Šis ir patiešām bieži uzdots jautājums. Mēs izprotam, cik sarežģīta var būt bērnu atstāšana citiem vai, iespējams, jaunā māmiņa baro mazulīti ar krūti. Tā kā šī ir 2 stundu nodarbība ar koncentrētu informāciju un nepārtrauktu koncentrēšanos, ieteicams atrast bērniem kādu pieskatītāju, lai pilnībā varat iemācīties kursu no A līdz Z. 

Vai nodarbība būs piemērota arī vecvecākiem?

Jā, te nav ierobežojumu, aicinām mammas, tētus, vecvecākus, auklītes un citus, ar kuriem bēbītis, mazulis vai lielāks bērns ikdienā ir kopā. Zināšanas tiešām noderēs stresa situācijās, kuras ceram, ka piedzīvosiet maksimāli reti.

Vai drīkstēs uzdot savus jautājumus?

Protams, mēs priecājamies par zinātkāriem vecākiem, kuri vēlas precizēt, noskaidrot un jautāt, lai tādā veidā semināra saturu virzītu tieši jums piemērotā gultnē.

Nodarbība ir 2 stundu gara, vai ar to ir pietiekami?

Protams, visu no A līdz Z nav iespējams iekļaut, bet mēs apsolām, ka nebūs lieku runu vai pļāpu, tikai būtiskākā informācija, ko iegaumēt un atcerēties. Būtiska un praktiskā pirmās palīdzības sniegšanas zināšanas sākot ar brūcēm un ievainojumiem, beidzot ar lūzumiem un daudz smagākām traumām. 

Nodarbības notiek nelielās grupās, lai būtu maksimāla individuāla attieksme, pēc iespējas vairāk atbildētu jautājumu un darbošanās.

PIRMĀS PALĪDZĪBAS SNIEGŠANAS ABC: ESI ATBILDĪGS! REZERVĒ VIETU ŠEIT->>>