Krūts barošana līdz PILNGADĪBAI?! Mamma neplāno pārtraukt barošanu līdz 6 gadu vecumam!

Krūts barošana līdz PILNGADĪBAI?! Mamma neplāno pārtraukt barošanu līdz 6 gadu vecumam!

07. Jan 2015, 11:04 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kāda britu mamma aizstāv savu lēmumu turpināt barot savu 6 gadus veco meitu ar krūti  un ir radījusi gūzmu debašu ap šo jautājumu.

Šī sieviete, Denise Sumptere, baro ar krūti ne tikai savu skolas vecuma meitu, bet arī 18 mēnešus veco dēlēnu, turklāt sieviete plāno turpināt krūts barošanu arī tuvākos gadus un nesaskata tajā neko sliktu vai nepareizu.

"Es barošu meitu ar krūti tik ilgi,cik meita vēlēsies. Es nezinu,cik ilgi tas būs," sieviete atklāj.

Pašreiz divu bērnu mamma, barojot bērnus ar krūts pienu, uzskata,ka sniedz bērniem visu to,kas viņiem nepieciešams, uzturot arī labu imunitāti un sekmes skolā.

"Šajā procesā es iegūstu vairākas lietas- mierīgus, laimīgus bērnus- turklāt es varu teikt,ka esmu savu bērnu labā darījusi visu," atzīst sieviete, kura ir pārliecināta par savu izvēli. Pēc dalīšanās ar savu stāstu sieviete nostādījusi sevi debašu krustugunīs par to,vai nepieciešams barot vecākus bērnus.

Sociālos medijos daži ir izteikuši atbalstu Sumpterei, atklājot, ka tas ir personīgs lēmums, cik ilgi un vai barot bērnu ar krūti. Tajā paša laikā cita sabiedrības daļa izteikuši nosodījumu par dīvaino uzvedību, kas varot radīt nopietnas sekas meitai, kurai pašreiz jau ir 6 gadi.

Pētījumi

Amerikas Pediatru Akadēmija iesaka eksluzīvi barot bēbīti ar krūts pienu pirmos sešus dzīves mēnešus. Turpināšana barot bēbīti ar pienu pēc viena gada vecuma, tiek uzskatīta par paplašināto barošanu. Tajā pat laikā vērts pieminēt, ka visā pasaulē ir normāli, ja bērni tiek baroti ar mammas pienu līdz 2 vai pat 4 gadu vecumam.

Tajā pat laikā katrai ģimenei ir savs viedoklis un savas iespējas izlemt, kad ir labākais laiks pārtraukt krūts barošanu.

Kāds ir Tavs viedoklis?!

Līdz kādam vecumam Tu baroji mazulīti ar krūti?

Līdz kādam vecumam to uzskati par normu?

bubuks23 bubuks23 08. Jan 2015, 08:57

Pati esmu redzējusi kā bērni, nedaudz lielāki par 1 gadu, pieskrien pie mammas un rauj visu vaļā, lai tiktu pie krūts sabiedriskā vietā, bļaujot mamma cici! Skats briesmīgs, un bērns nenomierinās kamēr nesaņem ko grib, pat kāzās šādu skatu redzēju 2 gadīgas meitenītes izpildījumā. Kā arī ir bijis gadījums paziņai, ka krūti kā knupi izmanto un pilnīgi vienalga kam tā krūts ir, protams labāk patīk mammas. Bet pēc tam no piena nepārstrādāšanas rodas kuņģa un vēdera izejas problēmas, jo ik pa brīdim uzņem to saldāko pienu, bet organisms netiek ar to galā. Ai, te varētu daudz piemērus rakstīt un noteikti ne tikai es!

bubuks23 bubuks23 08. Jan 2015, 08:51

Es neuzskatu, ka tas ir normāli...ne barot līdz tādam vecumam, ne publiski to parādīt! Protams katram savas rozīnes, bet saprāta robežās! Mūsdienās bērni ir īpaši nežēlīgi, ne tikai verbāli, bet arī fiziski ☹ Publiskojot šo var rada iespēju citiem bērniem kļūt nežēlīgiem pret savu meitu. Arī tik pat labi klāt varēja pielikt citas intīmas bildes. Daba mūs apveltījusi ar zobiem, lai varētu košļāt pārtiku. Ja pilna mute zobu nav jāzīž, pienā esošais cukurs var pamatīgi sabojāt arī zobus.
Dēls ēda manu pienu tikai 6 mēnešus, bet tā bija viņa izvēle. Atteicās vispār no piena kā tāda, visu izmēģināju, pat ar pinceti un karoti liet mutē un visus pienus kas pieejami, bet negribēja un viss. Tad domāju ka krūtis uzsprāgs no piena pārpilnības. Pienu kā tādu atsāka lietot no gada vecuma un jau no krūzes.
Meita atzina krūti līdz 8 mēnešiem, bet viņas atteikšanās notika pakāpeniski. Pēc tam gan 1 x diennaktī iemānīju piena maisījumu vai dzeramo jogurtu, bet arī pēc gada vecuma arī pudeli nevarēja nekā iemānīt. Un pudelei bija jāizgriež liels caurums, lai vispār atzītu , nepatika zīst.
Līdz gadam noteikti būtu barojusi abus, bet tā negribēja bērni. Uzskatu, ka līdz 1 gadam ir normāli, nu vēl līdz 1,5 gadam varētu (jo bērni daži ilgāk ir riktīgi bēbji). Ilgāk tam īsti nav vajadzības, jo tas var radīt atkarību no krūts.

ziemelbriedis ziemelbriedis 07. Jan 2015, 22:52

es šādas atmiņas sev nevēlētos...

zacc zacc 07. Jan 2015, 17:16 enjutik

saproti jel, vai palasi literatūru, ka tā vecuma robeža, kad bērns pats atsakās, ir ļoti dažāda. Mans bērns gada un 4 mēn. vecumā vēl būtu bijis gatavs no piena vien pārtikt 😀 (vesels, normāls bērns). Es priecātos, ja viņš tagad pats atteiktos, bet redzu, ka tā nenotiks.
Ceru gan ap 3 gadiem sarunāt, ka beidzam to pasākumu, ilgāk laikam negribēšu.
un jālasa uzmanīgāk, par pilngadību virsrakstā Māmiņklubs ir piedzejojis - uzmanības pievēršanai, vai personīga viedokļa dēļ, nezinu.

mammma_2012 mammma_2012 07. Jan 2015, 14:55

Nu ko tad tagad tai mātei zelta medaļa būtu jādod, ka publiski pupus izkarinājusi? Tas ir SLIMI. Kāpēc vispār kaut kas tāds ir jāpublisko?

zacc zacc 07. Jan 2015, 14:03

Man personīgi vieglāk ir saprast zīdīšanu līdz 6 gadiem (ko es pati nedarītu) nekā aizspriedumus, ka kaut kādā brīdī bērnam (jo īpaši vēl tikai mēnešus vecam!!) krūti vairs dot nepieklājas, ir jāatslauc 😃

DaceT DaceT 07. Jan 2015, 13:57

.lv

07. Jan 2015, 13:52 dadaa

iedod lūdzu savu e-pastu

Ilvija82 Ilvija82 07. Jan 2015, 13:15 Elīna/Kristers♥

4 mēnešos viņš jau šnakstinājās gar mammas un tēta ēdienu, tagad 7 mēnešos viņam mutē ir 6 asi zobi, paldies, manas krūtis nav no gumijas....

Iveta - tereeze Iveta - tereeze 07. Jan 2015, 12:40

Uzskatu, ka barošana ar krūti līdz sešiem gadiem tas ir par ilgu. Manam dēliņam ir 16 mēneši un palēnām sāku atradinu no krūts. Uzskatu ka līdz divi gadi tā ir norma.

Cielavinna Cielavinna 07. Jan 2015, 12:25

Es baroju līdz diviem gadiem un nekāda vaina😀 pārtraucu, jo pašai jau tas bija apnicis un bija nepatika pret šo procesu. Katrs jau izvēlas pats kā rīkoties šai jautājumā, bet bērnu barot ar krūti līdz 6 gadiem, nē paldies.

DaceT DaceT 07. Jan 2015, 12:02

Manā uztverē ir ideāli, ja mamma spēj mazuli nobarot ar krūti līdz tiem 6mēn, kamēr viņš sāk ēst citu pārtiku. Ja izdodas līdz gadam lieliski, bērns pa to laiku jau ir apradis ar "lielo cilvēku" ēdienu un turpmāk pups nav vajadzīgs.

Diemžēl, arī man ir negatīvs piemērs ar ilgo barošanu. Puiku baroja ar krūti līdz 3,5 gadiem, kā mazākais stress - tā mammu cici!!! Tagad bērnam būs jau 5 gadi, mamma nevar palaist dārziņā, viņš atsakās ēst, iet uz tualeti, sēž zem galda un brēc pēc mammas. Viņš nezin kā bez tā pupa pārvarēt stresa situācijas. Bet, protams, katrs gadījums ir individuāls.

Bet runājot par rakstā pieminēto māti, ja viņa uzskata to par pareizu, lai dara, bet neuzskatu, ka būtu nepieciešams to afišēt. Meitenei ir seši gadi, viņa sāks iet skolā, varbūt jau iet. Patreiz tas neiedragā viņas psihi, bet ar laiku varētu. Tieši no vienaudžu puses, ka reiz tas ir izbrēkts pa visu pasauli.

Kā arī piekritīšu komentāram, ka tādās valstīs kā Indija, Āfrika - tas būtu pieņemams, ja ne pat nepieciešams, jo viņiem trūkst līdzekļu savus bērnus apgādāt ar vitamīniem u.c. nepieciešamo...

pandulaacis pandulaacis 07. Jan 2015, 10:54 liega spiega

zacc zacc 07. Jan 2015, 10:47

Man ģimenē ir piemērs ar līdz 4arpusi gadu vecumam barotu bērnu. Bērns kā bērns, nekādu īpašu nepatstāvības pazīmju, gluži pretēji. Atceros, ka mazuļa vecumā viņa bija tāāāds dinamīts, šausmas. Acīmredzot, atradināšana tāpēc bija pārāk grūta (pieļauju; neesmu vaicājusi par tās māmiņas motivāciju).
Un tā ģimene nav nekādi hipiji vai frīki, kopš tās reizes, kaut arī man pašai bērnu vēl nebija, skatos visnotaļ demokrātiski uz ilgu barošanu 😀

07. Jan 2015, 10:39

esmu par barošanu, bet šitas jau b=ā kā pa ilgu.mana mamma baroja māsu līdz 5 gadiem, un meiene āda nepastāvīga, nevar pār lūpu pārspļaut pāri, pasāvēt par sevi, bez mugurkaula utt.

07. Jan 2015, 10:01 ilvija82

Katram tie uzskati ir citādāki man šķiet, ka līdz gadam un mazliet pāri kamēr atradina ir ok, bet 3,5 mēnesi ir manuprāt par maz, ja tev ir piens uzskatu tad jādod bērnam ir piens nevis piena maisījums😀

07. Jan 2015, 09:45 zacc

👍

zacc zacc 07. Jan 2015, 09:29

Nav jau viegli to noslēpt. Vai jāmelo, ja prasa "cik ilgi baroji ar krūti"?
Pat es šādus jautājumus saņemu, un pēc tam izbrīnu, ka joprojām neesam beiguši.

Trīsarpus mēneši, atvainojiet, arī ir individuāla izvēle, nevis norma, ko attiecināt uz visiem.

Ilvija82 Ilvija82 07. Jan 2015, 09:16

Pilnīgs murgs! Neatbalstu tik ilgu krūts barošanu! Rainers mammas pienu ēda līdz 3,5 mēnešiem un domāju, ka ar to pilnīgi pietiek! Pati mammas pienu ēdu tikai mēnesi un esmu izaugusi vesela, gudra un laimīga!

1 2