Kādus apavus izvēlēties bērnam pavasarī?

Kādus apavus izvēlēties bērnam pavasarī?

21. Apr 2017, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pavasara apavu izvēlei jāpieiet nopietni, jo tieši pavasarī bērni bieži slimo apaukstētu kāju, slapju zeķu vai nepareizi izvēlētu apavu dēļ.

Nešaubīgi, apavi agram un vēlākam pavasarim atšķirsies. Bet ir arī kaut kas, kas vieno pavasara apavus: tiem jābūt ūdensnecaurlaidīgiem! Pavasara sākumā tādi apavi pasargās bērna kājiņas no kūstošā sniega, vēlāk - no peļķēm un lietus. Kā lai zin, ka tieši šie apavi ir ūdensnecaurlaidīgi? Pievērs uzmanību tam, kā apavi aiztaisāmi.

Sienamos apavos ātrāk iekļūst mitrums pa apavu augšpusi. Tādos, kam lipeklīši - retāk. Tomēr pa peļķēm ar tādiem apaviem staigāt nevarēs. Arī zolītei jābūt biezākai, lai apavi ātri nesamirktu.

Jāpievērš arī uzmanība materiāliem, no kuriem izgatavoti apavi, un apavus kopt var ar speciāliem ūdensnecaurlaidītiem apavu aerosoliem vai krēmiem. Jāatceras, ka apavus jākopj vakarā, nevis no rīta pirms iešanas ārā.

Pievērsīsimies arī pašam apavu veidam, kas būtu piemērots pavasarim. Agrākā pavasarī ļoti labi būtu ādas ziemas zābaciņi vai zābaciņi ar dabīgu vilnu.  Vienīgais, jāskatās, ja ārā jau ir ap nulles grādiem, jāvelk plānāka zeķīte ziemas zābaciņos, lai bērna kājiņas nesvīstu.

Pats labākais variants pavasarim - membrānas apavi, kas gan ir ļoti dārgi. Turklāt, šādi apavi ir ļoti regulāri jāapkopj, atjaunojot to īpašības ar speciālu kopšanas līdzekļu palīdzību. Membrāna pilda lielisku funkciju - uztur apavu iekšpusē 31 grāda temperatūru. Bērna kājiņa nepārkarst. Tāpat - menbrānas apavi nesamirkst.

Agrākam pavasarim der arī zābaciņi, kas līdzīgi snovborda zābaciņiem. Tiem ir vairākas kārtas, kas ir siltas.  Dažiem no tiem ir iekšpusē iestrādāts speciāls folijai līdzīgs materiāls, kas neļauj apavos iekļūt aukstumam. Tā kā šiem apaviem var izņemt silto iekšiņu, tad apavus var valkāt gan ziemā, gan pavasarī. Tātad - ekonomisks variants.

Tiklīdz kļūs siltāks, bērnam vajadzēs ādas zābaciņus bez siltinājuma. Sausākā laikā var vilkt zamšādas zābaciņus. Jābūt ir arī gumijas zābaciņiem. Tie pieejami dažādās variācijās, atliek vien katram izvēlēties tīkamākos. Gumijas zābaciņi ir vienkāršākais variants, bet tiem ir arī viens mīnuss - tos nevar ilgstoši nēsāt, jo kājas tajos svīst, gumija nav pārāk labs materiāls bērna kājiņām, tāpēc vislabāk, ja tos pirksiet bērnam vien pēc 3 gadu vecuma un tie tiks vilkti vien nepieciešamības gadījumā - ja bērns grib pabradāt pa peļķēm vai palīdzēt dārza darbos. Mūsdienās gumijas zābaciņi ir vieni no košākajiem bērnu apaviem. Bet arī tiem būtu jābūt platam stulmam, kā arī, ideālā gadījumā - siltinājumam.

Māmiņu Klubs

Pastāsti,kā Tu izvēlējies apavus savam bērnam šajā pavasarī!

Jauna dizaina Huggies® Pants autiņbiksītes-biksītes!

20170420141516-74327.jpg