Gada nogalē Rimi veikalos pircēji visbiežāk iegādājušies augļus, dārzeņus un sasaldētu pārtiku

Gada nogalē Rimi veikalos pircēji visbiežāk iegādājušies augļus, dārzeņus un sasaldētu pārtiku

07. Jan 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ziemassvētku un Jaungada sagaidīšanas laikā Latvijas iedzīvotāji Rimi veikalos augļus un dārzeņus iegādājušies biežāk nekā produktus ar ilgu uzglabāšanas termiņu, liecina pārdošanas datu apkopojums. Savukārt pieprasījums pēc saldētiem produktiem un vietējiem tomātiem audzis divarpus reižu, salīdzinot ar pērno gadu. Salīdzinot ar Rimi veikaliem, e-veikalā lielāks pieprasījums bijis tieši pēc produktiem ar ilgu uzglabāšanas termiņu un iepakotās pārtikas – dažādiem konserviem un graudaugiem, tāpat arī e-veikalā cilvēki aktīvi iegādājās saldētu pārtiku.   

Svētku periodā no 23. decembra līdz 3. janvārim, salīdzinot ar tādu pašu periodu pērn, klienti iegādājušies par 25,5 tonnām vairāk svaigo zivju. Pieprasījums pēc brīvo vistu olām audzis gandrīz trīsarpus reižu. Palielinājušies arī citu produktu pārdošanas apjomi e-veikalā: iedzīvotāji labprāt iegādājušies augu izcelsmes dzērienus, putnu gaļu, mazkaloriju jogurtus, saldētus augļus un ogas, vietējos tomātus un saldētus dārzeņus un sēnes.

“Pircēju izvēles Rimi veikalos ļauj ielūkoties Latvijas iedzīvotāju svētku maltīšu gatavošanas paradumos: arvien lielāku uzmanību cilvēki pievērš svaigiem, viegliem un veselīgiem produktiem, kurus var ātri pagatavot. Ar majonēzi bagātīgi aizdarītu salātu, smagnēju gaļas izstrādājumu un saldumu vietā priekšroka tiek dota pilnvērtīgam, sabalansētam uzturam, kaut gan iepirkumu grozos vieta, protams, atradusies arī svētkiem raksturīgiem produktiem. Dārzeņu un augļu, kā arī svaigas gaļas un zivju lielais īpatsvars pircēju grozos arī e-veikalā liecina, ka mūsu klienti ir pārliecināti arī par Rimi e-veikalā nopērkamo produktu kvalitāti. Bet pieprasījums pēc sasaldētās pārtikas liecina, ka pircēji plāno maltītes ilgākam laikam un iegādājas produktus, ko var ilgi uzglabāt,” skaidro Rimi Latvia  kategoriju departamenta direktors Milans Blūms.

Salīdzinot ar Rimi pircēju izvēlēm visās Baltijas valstīs, Latvijas pircēji biežāk izvēlējušies Ziemassvētku laikam tipiskus produktus. No Ziemassvētku nedēļā pārdotajām 800 tonnām citrusaugļu vairāk nekā pusi jeb aptuveni 480 tonnas iegādājušies tieši Latvijas iedzīvotāji, kamēr Igaunijas iedzīvotāji nopirkuši ap 170 tonnu, bet Lietuvas iedzīvotāji – ap 150 tonnu citrusaugļu. Tāpat Rimi Latvia pircēji vislabprātāk arī papildinājuši savas maltītes ar svaigiem garšaugiem, tāpat svētku laikā vairāk nekā divas reizes pieprasītāki bija eko gurķi.