Bērnu imunitātes līdzsvaram

Bērnu imunitātes līdzsvaram

05. Nov 2018, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

foto: pexels.com

Pēc PVO datiem, bērni vecumā līdz 3 gadiem visās valstīs slimo ar elpceļu infekcijas slimībām vidēji 6-8 reizes gadā. Biežāk slimo bērni, kurus audzina „siltumnīcas” apstākļos, nerūdīti, kuri sākuši apmeklēt bērnu kolektīvus, kā arī bērni, kuriem tiek atzīmēts limfātisko audu saaugums (adenoīdi, mandeļu hipertrofija), smēķējošu vecāku bērni.

Visbiežāk par elpošanas ceļu infekcijas saslimšanu ierosinātājiem kļūst vīrusi (respiratori sincitiālais vīruss, gripa, paragripa, adenovīruss u.c.). Antibiotiku lietošana vīrusa infekcijas gadījumā ne tikai nav efektīva, bet arī izraisa alerģiskas reakcijas, disbakteriozi, novājina imunitāti un veicina pret antibiotikām noturīgu baktēriju rašanos.

 

Ļoti svarīgi ir stiprināt bērnu imunitāti, lai mazuļi slimotu ar elpošanas ceļu infekcijas slimībām pēc iespējas retāk un vieglāk. Kā arī ir svarīgi slimības gadījumā pēc iespējas palīdzēt bērnam, lai atveseļošanās noritētu ātrāk un vieglāk. 

Bērna imunitātes stiprināšanai, pirmkārt, rekomendē noregulēt dienas režīmu – laicīgi likt mazuli gulēt, katru dienu 1-2 stundas pavadīt svaigā gaisā, spēlējoties, sportojot vai pastaigājoties, regulāri barot. Ļoti svarīga bērniem ir ēdiena kvalitāte – tajā jābūt visām nepieciešamajām uzturvielām - vitamīniem un minerāliem. Būtiska ir arī organisma norūdīšanās, kā arī bērna emocionālais stāvoklis. Stress, nemiers, bailes novājina bērna organisma pretošanās spējas. Ir novērots, ka laimīgi bērni slimo retāk.

Pēdējā laikā augšējo elpošanas ceļu akūtu slimību profilaksei nereti izmanto, sevi jau attaisnojušās, kompleksās homeopātiskās zāles. Vienas no tādām ir Immunokind tabletes, kuras ir speciāli radītas maziem bērniem: no 1 mēneša līdz 6 gadiem (taču labi piemērotas arī vecākiem bērniem). Zāļu sastāvā ietilpst trīs kalcija sāļi (Calcium carbonicum, Calcium fluoratum, Calcium phosphoricum) – galvenie konstitucionālie preparāti maziem bērniem. Kā zināms, galvenais homeopātijas princips – līdzīgu ārstē ar līdzīgu. Homeopāti jau sen ir pamanījuši, ka noteikta tipa bērni slimo biežāk.

Calcium carbonicum tipa mazulis atšķiras ar stipru konstitūciju, viņš ir apaļīgs, ātri nogurst, daudz svīst, viņam bieži atkārtojas katarālie iekaisumi, raksturīgs limfātisko audu pieaugums, viņam vēlu šķiļas zobiņi, vēlāk sāk staigāt un runāt, cieš no alerģijām, atopiskā dermatīta, viņam ir mierīgs raksturs, intraverts, „labs un ērts” bērns ar dažādām bailēm (no svešiem cilvēkiem, vientulības, tumsas, suņiem, jauninājumiem ...).

Calcium fluoratum tipa mazulim ir raksturīgas dzimumzīmes, hemangiomas, skeleta asimetrija, iedzimts gūžas locītavas izmežģījums, strutainas infekcijas, limfmezglu sablīvējums. Mātei ir raksturīgas dzimumzīmes, varikozes, hemoroīdi, nepareiza stāja.

Calcium phosphoricum tipa mazulis atšķiras ar astēnisku ķermeņa uzbūvi – viņš ir garš, tievs, ar garām skropstām, bieži slimo ar augšējo elpošanas ceļu infekcijas slimībām, viņam ir raksturīgi palielināti limfmezgli, mandeles, adenoīdi. Tas ir atvērts un draudzīgs mazulis, ļoti aktīvs, kuru var raksturot arī uzmanības koncentrēšanas deficīts.

Šāda tipa bērni ne tikai biežāk slimo, viņiem bieži ar nokavēšanos un smagi šķiļas zobi, viņi vēlāk sāk sēdēt, stāvēt un staigāt, biežāk attīstās rahīts, alerģijas, atopiskais dermatīts. Tātad šie homeopātiskie preparāti, kuri regulē kalcija vielmaiņu, palīdz arī iepriekš minēto kaišu gadījumā.

Tieši tāpēc šie homeopātiskie preparāti ir iekļauti Immunokind sastāvā – lai palīdzētu bērnam harmoniski augt un attīstīties (tiek regulēta kalcija vielmaiņa) un neslimot bieži (tiek aktivizētas organisma iekšējās aizsargspējas).

Lai pārliecinātos par Immunokind efektivitāti, tika veikti vairāki klīniskie pētījumi.

Immunokind® tabletes

Immunokind tabletes ir homeopātiskās zāles imūnsistēmas stiprināšanai zīdaiņiem un bērniem.

Lietošana: bērniem no 1 mēneša līdz 6 gadu vecumam: nozīmē pa 1 tabletei 3 reizes dienā. Tabletes ieteicams ieņemt pusstundu pirms vai pēc ēšanas, ļaujot tām lēni izšķīst mutē. Bērniem līdz 3 gadu vecumam tabletes var izšķīdināt nelielā ūdens daudzumā.

Sastāvs: Calcium carbonicum Hahnemanni D6 20 mg, Calcium fluoratum D6 20 mg, Calcium phosphoricum D6 20 mg, Sulfur jodatum D12 20 mg.Immunokind tabletes stiprina imūnsistēmu akūtas infekcijas gadījumā.

Kopsavilkumā var atzīmēt, ka kompleksās homeopātiskās zāles Immunokind tabletes ir izstrādātas bērnu imūnsistēmas stiprināšanai (lieliski piemērotas arī vecākiem bērniem), infekcijas slimības simptomu atvieglošanai un bērnu aizsardzībai pret atkārtotām infekcijām. Tas neizraisa nekādu mijiedarbību ar citām zālēm, tāpēc to var lietot kopā ar citām zālēm.

Sakarā ar to, ka Immunokind ir radīts bērniem, tas tiek ražots mazu tablešu formā, kuras viegli šķīst mutē. Taču zīdaiņiem un maziem bērniem rekomendē izšķīdināt tabletes nelielā ūdens daudzumā un dot no karotītes. Immunokind tabletes jāieņem pusstundu pirms vai pēc pusstundu pēc ēšanas pa 1 tabletei 3 reizes dienā.

Ieteicamais kurss – 2 nedēļas, īpaši, pirms ja bērns gatavojas sākt apmeklēt jaunu kolektīvu (bērnusārzs, izglītojošie pulciņi).

Bieži slimojošiem bērniem pēc konsultācijas ar ārstu lietot Immunokind tabletes divus kursus pa 2 nedēļām ar 2 nedēļu pārtraukumu.

Vēlaties uzzināt vairāk vai saņemt padomu personīgi? Uzdodiet savu jautājumu www.veseliberni.lv

Pirms lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju. Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu. Bezrecepšu zāles. Reklāmas devējs – SIA „Mitela”.

Pieprasiet visās Latvijas aptiekās!

Šīs zāles vienmēr ir pieejamas “Homeopātiskajā aptiekā” (Lāčplēša ielā 7 vai Biķernieku ielā 12, Rīga).

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBA