Bēbīšu kluba galvenais varonis Kristians jau sasniedzis piecu mēnešu vecumu un ir gatavs iepazīt jaunas garšas. Lai piebarojuma ieviešana būtu pēc iespējas veiksmīgāka, konsultējāmies ar Māmiņu Kluba fizioterapeiti Klaudiju Hēlu.
Piebarošanas tēma ģimenē aktualizējas brīdī, kad bērnu ar jaunām garšām ieteicis iepazīstināt ģimenes ārsts, vai arī pašiem vecākiem radusies sajūta, ka tam ir pienācis īstais laiks. Ieteicams piebarošanu uzsākt ar dārzeņiem, pēc kuriem uzturā var ieviest arī putras, vēlāk arī augļus.
Sākotnēji bērnam piedāvā nogaršot vienu dārzeni, dodot to ēst 3 – 4 dienas pēc kārtas. Ja mazulis piedāvāto dārzeni ir labi pieņēmis, turpmākās 3 – 4 dienas bērnam piedāvā atkal citas krāsas dārzenis. Pēc tam abus iepriekš nogaršotos dārzeņus var piedāvāt bērnam kopā.
Jābūt atbalstītām mazuļa pēdām
Piebarošanai ar biezeni raksturīgs, ka vecāks bērnu ēdina ar karoti, mazulim sēžot klēpī. “Ēšanas laikā bērna pēdas jāatbalsta pret vecāka kāju vai arī dīvāna malu. Ir svarīgi, lai bērnam būtu, uz ko balstīties, jo tad bērnam būs stabila poza un viņš varēs mierīgi ēst,” tā fizioterapeite Klaudija Hēla.
Bērnam jāredz karote
Viņa arī uzsver, ka piebarošanas laikā ļoti svarīgi, lai karote tiktu virzīta bērna mutītē no augšpuses, lai bērns to varētu ieraudzīt un pats atvērt muti. “Pārsvarā no bļodas paņemam ēdienu un no apakšas piebraucam bērnam klāt ar karoti, tāpēc viņš nespēj noreaģēt, un vecākiem ir jāpiebaksta, lai varētu bērnam iedabūt mutē karoti,” stāsta speciāliste. Viņa vērš uzmanību, ka ēdienu bērnam mutē drīkst ielikt tikai tad, kad mazulis pats atvēris muti. “Ja bērns muti never vaļā, ēšana ir beigusies,” tā viņa.