Bēbīšu klubs: Pirmā zīdīšanas pieredze

01. Feb 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Atskatoties uz krūts barošanas pirmo pieredzi tagad, kad mazulītim tūliņ apritēs jau divi mēneši, Bēbīšu kluba mazuļa Kristiana māmiņa teic, ka sākums nebija tik traks, kā sākotnēji šķita.

“Man paveicās ar to, ka jau slimnīcā mazais bija iemācījies pareizi satvert krūti, bet, kad atbraucām mājās un jātiek bija galā pašiem, ar vienu krūti barot bija ļoti labi, bet otra bija jutīga. Katru barošanas reizi gaidīju ar uztraukumu un šķita, ka zīdot raudāšu,” pirmo zīdīšanas pieredzi atceras māmiņa Santa. 

Talkā viņai nācis slimnīcā ieteiktais krēms, kuru lietojot jau pēc 2 nedēļām sāpes bija pārgājušas.

Runājot par sāpēm, kuras jaunās māmiņas piedzīvo, zīdot mazuli ar krūti, zīdīšanas konsultante Sandra Lase teic, ka tas visbiežāk saistīts ar to, ka bērns nepareizi satver krūti. “Ja viņš pareizi satver krūtsgalu un oreola zonas daļu, krūtsgals mutē ir stabils, zīdīšana ir efektīva. Bērns ir labi paēdis, un krūtsgals netiek traumēts,” saka speciāliste.

Gadījumā, ja māmiņa tomēr piedzīvo sāpes, zīdot mazuli, krūts galu āda ir traumēta, Sandra Lase iesaka lietot krēmus, kas satur lanolīnu. “Lanolīns ir dabīga viela, tāpēc pirms zīdīšanas to nav jānomazgā,” stāsta viņa, piebilstot, ka krēmu uzklāj uz krūts galu ādas pēc zīdīšanas, lai krūtsgals neapkalstu un neveidotos krevele. Lanolīns izveidos aizsargslāni, ļaujot ādai elpot un vienlaikus nezaudēt ādas dabīgo mitrumu. Lanolīnu uz krūtsgalu ādas ieteicams klāt plānā kārtiņā, neaizmirstot arī par regulārām gaisa peldēm krūtīm.

Ja krēmam pievienots E vitamīns, tas veicinās ādas labāku reģenerāciju.

Maria Nipple Cream  –  krēms krūšu galiem