Bēbīšu klubs: Izvēlies mazulim apģērbu, kas neierobežos viņa kustību brīvību

21. Feb 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bēbīšu kluba māmiņa Santa labprāt pucē mazo Kristianu, ik dienu izvēloties jaunu apģērba komplektiņu, tā katru dienu radot mazus svētkus. Svētdienas raidījumā Bēbīšu kluba ģimene tikās ar fizioterapeiti Janu Parfjonovu, lai ieklausītos padomos, kā izvēlēties mazulim vispiemērotāko apģērbu.

Fizioterapeite uzsver, ka ir ļoti svarīgi ģērbt mazuli atbilstoši viņa kustību spējām, tās neierobežojot. Tāpēc ieteicamāk izvēlēties apģērbu, kas bērniņam ir nedaudz par lielu, lai mazulis tajā justos brīvāk. Arī pašiem vecākiem būs vieglāk mazuli apģērbt, ja bērna apģērbs būs brīvāks.

Svarīgi mazuļa ģērbšanas procesā izmantot principu – stumt un vilkt. “Veļot mazuli no vienas puses uz otru, sagatavojam viņu ļoti svarīgam procesam – velšanās apgūšanai,” teic fizioterapeite Jana Parfjonova, piebilstot, ka bērni jau no pirmajām dzīves dienām labi iesaistās ģērbšanās procesā, tāpēc ir svarīgi ar bērnu ģērbšanās laikā sarunāties. “Velkot mazulim bikses, piedāvājam stumt iekšā kāju, pavaicājot, ar kuru kāju viņš labprātāk sāktu. Mums tas ir sīkums, bet mazulim – milzīgs solis uz personības veidošanos,” uzsver fizioterapeite.

Kam pievērst uzmanību, izvēloties apģērbu?

Izvēloties mazulim apģērbu, svarīgi dot priekšroku dabiskiem materiāliem. Tāpat arī jāpievērš uzmanība apģērba sertifikātiem un marķējumiem. Piemēram, OEKO-TEX sertifikāts apliecina, ka apģērba ražošanas procesa laikā nav izmantotas videi kaitīgas vielas. Savukārt GOTS sertifikāts apliecina, ka ražošanas laikā izmantotas izejvielas no bioloģiskām saimniecībām, tādējādi, izvēloties apģērbu ar šo sertifikātu,  bērnam sniedzam labāko.

Jāizvēlas saudzīgus apģērba kopšanas līdzekļus

Tikpat rūpīgi, cik izvēlamies mazuļa apģērbu, jāizvēlas arī tam domātos kopšanas līdzekļus. Tas nozīmē, ka apģērba kopšanas līdzeklim nedrīkst būt pievienotas smaržvielas, krāsvielas, tāpat arī jāraugās, vai līdzeklis ir piemērots bērna jutīgajai ādai.