Auklītes svarīgākajiem mirkļiem

30. Jun 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ir liela svētība, kad tiek dota iespēja satikt cilvēkus, kuri ar savu būtību, viedumu un vienkāršumu atklāj, kā šos pārbaudījumus uztvert, sadzīvot un pāri visam patiesi dzīvot arī savu dzīvi! Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības paspārnē ir daudz ģimeņu, no kurām varam saprast par dzīvi daudz dziļāk un novērtēt to, kas patiesi svarīgs, bieži ikdienas skrējienā piemirsts.

Šīs ģimenes ikdienā rūpējas par bērniem, kuriem radikālās ārstēšanās iespējas ir izsmeltas un kur visa ģimene, tuvinieki, draugi sadzīvo ar bērna neizārstējamu slimību.

Gluži tāpat kā nav divu vienādu bērnu, arī katra ģimene atšķiras ar savām vajadzībām. Vairumam šo ģimeņu trūkst uzticama atbalsta - aukles, kura būtu klātesoša ikdienas notikumos  dzīves vietā vai ārpus tās. Ģimenes, kuras audzina neizārstējami slimu bērnu, ne vienmēr var atļauties apmaksāt aukles pakalpojumus, tāpēc līdzcilvēku atbalsts ir nepieciešams. Šo vajadzību pierāda arī Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības veiktā aptauja un pašu vecāku iniciatīva “Mēs negribam izdegt!” Situācijas, kurās aukles atbalsts ir nepieciešams, ir dažādas, tomēr tās visas veido šo ģimeņu ikdienu, dzīvi:

-       Veltīt laiku sev vai citiem ģimenes locekļiem, lai atjaunotos, stiprinātos.

-       Pēcoperāciju periodā, kad mammas un tēta spēki ir izsmelti un ir tik ļoti nepieciešams atvasi uzticēt drošās rokās – uz stundu, dienu vai nakti, lai iegūtu mirkli atelpai un savu spēku atjaunošanai.

-       Būt klātesošiem vecākiem citu bērnu lielos dzīves notikumos – kāzās, izlaidumos, dzimšanas dienās, lai nodotu apskāvienus un laba vēlējumu turpmākajam ceļam.

-       Būt par atbalstu bērna mūža izskaņā, kur auklīte būtu klātesoša mājās un atbalstītu ģimeni šajā grūtajā un reizē ļoti svarīgajā dzīves posmā.

Pateicoties ziedot.lv atbalstam, mums ir iespēja piepildīt ģimeņu sapņus, radīt neaizmirstamus mirkļus. Savu atbalstu iespējams sniegt->>>