Atbild neonatoloģe, pediatre: Kāpēc bērns zīdīšanas laikā ir nemierīgs?

Atbild neonatoloģe, pediatre: Kāpēc bērns zīdīšanas laikā ir nemierīgs?

14. Sep 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bērniņa nākšana pasaulē ir notikums, kas maina visu līdzšinējo dzīves kārtību. Vienlaikus mazuļa piedzimšana jaunajiem vecākiem nes līdzi arī daudz jautājumu, jo sevišķi tad, ja ģimene sagaidījusi pirmo bērniņu. Viss ir jauns, nezināms, tāpēc jo vairāk ir vēlme rast atbildes uz jautājumiem, kas satrauc.

Uz topošo un jauno vecāku jautājumiem atbild Jūrmalas slimnīcas Dzemdību nodaļas ārste, neonatoloģe, pediatre un zīdīšanas konsultante dr. Jeļena Liepa.

JAUTĀJUMS: Manam puisītim 6 mēneši, baroju ar krūti. No 2 mēnešu vecuma sākās lielie nemieri zīšanas laikā, raujas nost, spiežas, raudulīgs, atkal meklē krūti (var saprast, ka pūš vēderiņu tieši uzsākot zīšanu), un joprojām tas turpinās. Ēšana notiek ap miegiem vai nēsājot uz rokām. Ir kāds risinājums kā palīdzēt? Svars, dinamika ir kārtībā.

ATBILD ĀRSTE: Tāda bērna uzvedība var liecināt par kādu no pārtikas produktu nepanesamībām - zīdaiņu vecumā tā varētu būt mammas piena cukura vai govs piena olbaltuma nepanesamība.  Mammas piena cukura nepanesamības gadījumā palīdz ferments laktāze. Govs olbaltuma nepanesamības gadījumā - māmiņas ievērotā diēta, izvairoties no govs piena produktiem. Lai noteiktu precīzu diagnozi, ārstam bērns ir jāapskata. Svarīgi ir atcerēties, ka no 6 mēnešu vecuma bērnam ir nepieciešams ievest papildu uzturu. Jāpatur prātā, ka  govs piena olbaltuma nepanesamības gadījumā, ieviešot papildu uzturu, bērnam nedrīkst piedāvāt govs piena produktus, tajā skaitā arī sviestu.

Iespējams, arī tev ir kāds aktuāls jautājums, uz kuru vēlies saņemt atbildi no zinoša speciālista, lai rastu sirdsmieru?

Izmanto Māmiņu Kluba sniegto iespēju – uzdot jautājumu Jūrmalas slimnīcas Dzemdību nodaļas ārstei, neonatoloģei, pediatrei un zīdīšanas konsultantei dr. Jeļenai Liepai.

 

Ārste atbildēs uz jautājumiem par:

  • Jaundzimušā veselību un aprūpi pēc dzemdībām un pirmajās dzīves dienās;
  • Bērniņa kopšanu;
  • Mazuļa labsajūtas veicināšanu;
  • Zīdīšanu;
  • Miega režīmu;
  • Un citiem jautājumiem, kas aktuāli jaunajiem vecākiem par mazuļa pirmajām dzīves nedēļām.

 

Lai saņemtu atbildi uz savu jautājumu, raksti to tepat komentāros!